Abp Jędraszewski złożył diecezjanom świąteczne życzenia

Arcybiskup Marek Jędraszewski wypowiedział do wiernych pasterskie słowo na święta. "Po raz pierwszy stąd, z Franciszkańskiej 3, przesyłam jak najbardziej serdeczne życzenia błogosławionych i pięknych świąt Bożego Narodzenia".

Arcybiskup Marek Jędraszewski wypowiedział do wiernych pasterskie słowo na święta. "Po raz pierwszy stąd, z Franciszkańskiej 3, przesyłam jak najbardziej serdeczne życzenia błogosławionych i pięknych świąt Bożego Narodzenia"

.

 Abp Jędraszewski zachęca, aby kolejne już święta stały się jeszcze bardziej głębokim czasem odkrywania przejmującej i wzruszającej miłości Boga. "Boga, który tak bardzo nas umiłował, że zesłał swojego Syna, aby każdy, kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne" - dodaje.

Jak podkreśla to jest właśnie sensem życia człowieka. "Żeby nie zginąć i dojść do szczęśliwości wiecznej. Żeby tę drogę odbyć tak, jak to śpiewali aniołowie w Betlejem - oddając Bogu Najwyższemu chwałę, a jednocześnie doświadczając tego, co znaczy pokój" - zaznacza.

Dodaje, że taki właśnie pokój można otrzymać w sercu i umyśle jedynie od Boga. "Pokój, którym chcemy i powinniśmy się dzielić ze wszystkimi. Bo te święta Bożego Narodzenia muszą być właśnie takie - pełne radości, pośród której chcemy wysławiać Boga" - mówi dalej.

Składa rówież życzenia, aby Nowonarodzony błogosławił miastom, wsiom i całej ojczyźnie. "Temu wielkiemu dobru, któremu na imię Polska. Temu dobru, któremu chcemy służyć, budując dobro i miłość w naszych sercach i dzieląc się nią ze wszystkimi" - mówi.

"Wszystkim życzę pięknych, wspaniałych świąt. Niech Boże Dziecina ma każdą i każdego z was w swojej opiece. Szczęść Boże!" - kończy swoje życzenia abp Jędraszewski.

luk / Kraków

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao