Bp Farrell: Papież wprowadza reformy

Bp Brian Farrell zaznaczył, iż Franciszek pragnie reformować urząd papieski oraz rolę poszczególnych episkopatów.

To, co robi Papież Franciszek, nie jest kwestią jego stylu prostoty i bezpośredniości, wzywania do pokory, rozeznawania czy służby. Ojciec Święty małymi krokami wprowadza elementy prawdziwej reformy w rządy Kościoła oraz w rozumienie jego misji w świecie – uważa sekretarz Papieskiej Rady ds. Jedności Chrześcijan.

Bp Brian Farrell zaznaczył, iż Franciszek pragnie reformować urząd papieski oraz rolę poszczególnych episkopatów. Ojciec Święty jest przekonany, że Papież nie sam z siebie nie stoi ponad Kościołem, ale jako biskup pośród biskupów, nazywany „Następcą Piotra, do tego, by prowadzić Kościół rzymski, który ma przodować w miłości wśród innych Kościołów lokalnych”. Biskupów natomiast zachęca do wzięcia większej odpowiedzialności osobistej i duszpasterskiej.

Reforma ta, jak zauważył bp Farrell, zmierza w kierunku Kościoła, który jest wspólnotą ducha i w którym każda część pełni swoją rolę w duchu najwyższego prawa miłości, solidarności, bratestwa i wzajemnej odpowiedzialności. „Tak rozumiana reforma Kościoła – zauważył sekretarz Papieskiej Rady ds. Jedności Chrześcijan – jest źródłem nadziei dla świata ekumenicznego”.

pp/rv, sir

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao