Bp Guzdek: niech bezpieczeństwo naszej Ojczyzny będzie wspólnym celem, który nas łączy

- Nie podnośmy, a nawet nie dotykajmy, kamienia rzuconego w naszą stronę, aby nie zarazić się nienawiścią. Niech bezpieczeństwo naszej Ojczyzny będzie wspólnym celem, który nas łączy - apeluje biskup polowy Józef Guzdek.

Bp Guzdek apeluje o to  w przeddzień uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Święta Wojska Polskiego.

Ordynariusz Wojska Polskiego w przesłaniu zamieszczonym na stronie internetowej Ordynariatu Polowego i rozesłanym kapelanom wojskowym w całej Polsce, zachęca do modlitw w intencji poległych żołnierzy, a także do szacunku wobec wojska, strzegącego naszych granic.

Biskup polowy przypomina w przesłaniu, że zwycięstwo na przedpolach Warszawy w 1920 roku, na pamiątkę którego obchodzone jest Święto Wojska Polskiego, zadecydowało nie tylko o przyszłości młodego państwa polskiego, odrodzonego w 1918 roku, ale także o kształcie chrześcijańskiej Europy. „Wspominając Cud nad Wisłą dziękujmy Bogu, że był natchnieniem, źródłem sił i najgłębszych motywacji dla naszych Rodaków w tym trudnym, wojennym czasie. Wspólna modlitwa, udział we Mszach św. i procesjach błagalnych jednoczyły wszystkich wokół najważniejszej sprawy w tamtym czasie - wokół obrony wolności i niepodległości Ojczyzny” - stwierdza bp Guzdek.

Hierarcha podkreśla, że poległym i zmarłym wdzięczność okażemy podczas modlitwy w kościołach i kaplicach, a także uczestnicząc w okolicznościowych spotkaniach i apelach.

Jak zauważa ordynariusz wojskowy, „szacunek i wdzięczność chcemy wyrazić także żołnierzom, którzy dziś stoją na straży pokoju i bezpieczeństwa naszych granic”. Podkreślił, że współczesne pokolenie żołnierzy „angażuje się w walkę ze złem, terroryzmem, także daleko poza granicami naszej Ojczyzny, ale zawsze z myślą o bezpieczeństwie tej, która jest naszą Matką”.

Biskup apeluje, aby w Święto Wojska prosić Boga o „wsparcie w realizacji trudnej i odpowiedzialnej misji Polskich Sił Zbrojnych”. Zachęca też do modlitwy o pokój. „Prośmy o dar Chrystusowego pokoju najpierw w naszych sercach, w rodzinach, w naszym państwie i na całym świecie. Nie podnośmy, a nawet nie dotykajmy, kamienia rzuconego w naszą stronę, aby nie zarazić się nienawiścią. Niech bezpieczeństwo naszej Ojczyzny będzie wspólnym celem, który nas łączy” - stwierdza.

Na koniec zawierza „żołnierzy i wszystkich, którzy służą bezpieczeństwu i stoją na straży wolności naszej Ojczyzny”, Maryi - Hetmance Żołnierza Polskiego.

kos / Warszawa

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama