Przewodniczący KEP modlił się intencji owocnych obrad biskupów

– Miłosierdzie to oddawanie drugiemu tego, na co on słusznie i sprawiedliwie nie zasługuje – mówił w homilii podczas porannej Mszy św. w kościele akademickim KUL abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP.

W dniu rozpoczęcia 377. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki modlił się o jego dobre owoce i prosił wiernych o modlitwę w intencji obrad biskupów.

Słowo o miłosierdziu i sprawiedliwości abp Gądecki odniósł do życia w małżeństwie i rodzinie. Jego codzienność – jak powiedział – jest większym wołaniem o miłosierdzie niż sprawiedliwość.

377. Zebranie Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski rozpoczęło się o godz. 11.00. Jego główne tematy to obchody 100-lecia powstania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, sprawy duszpasterstwa młodzieży oraz rodzin, zagadnienia dot. kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, a także działalność Caritas Polska.

Biskupi reprezentujący diecezje z całej Polski po raz pierwszy w historii gromadzą się w Lublinie. Będą obradowali na KUL od 13 do 15 października. W ostatnim dniu obrad wezmą udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego tego uniwersytetu.

BP KEP, episkopat.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama