Duży krok naprzód w procesie beatyfikacyjnym kard. Wyszyńskiego

Kard. Kazimierz Nycz zachęca, aby modlitwa o dokończenie procesu beatyfikacyjnego kard. Stefana Wyszyńskiego była jeszcze intensywniejsza - "Wtedy będziemy mogli cieszyć się efektem końcowym, jakim będzie ogłoszenie beatyfikacji”.

"Cieszymy się bardzo, ale owocem, który powinien teraz towarzyszyć tej radości jest to, byśmy jeszcze bardziej rozpoczęli intensywną modlitwę o rychłą beatyfikację Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, którego heroiczność cnót została dekretem urzędowym papieża Franciszka, potwierdzona" - powiedział kard. Kazimierz Nycz 19 grudnia podczas spotkania z dziennikarzami w Domu Arcybiskupów Warszawskich.

Publikujemy wypowiedź metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza:

„Wiemy doskonale, że proces beatyfikacyjny składa się z dwóch części jeżeli to jest kandydat, który nie jest męczennikiem – czyli proces o [stwierdzenie] heroiczności cnót w oparciu o Positio, dokument przygotowany w ramach procesu w Rzymie. A druga część procesu to jest procesu [ws.] cudu, uznanie, że cudowne wydarzenie za sprawą tego kandydata było mianowicie cudowne. Wtedy razem te dwie rzeczy razem zamykają się na drodze ogłoszenia beatyfikacji .

Dzisiaj Stolica Apostolska poinformowała, że Ojciec Święty, po zebraniu kardynałów 12 grudnia otrzymał materiały, dokumentację i zdanie komisji – podpisał dekret o heroiczności cnót sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, którego proces trwał w Rzymie. Jest to radosna nowina. I to jest to, żeby nie było już żadnych pytań ani niedomówień, ten prezent na Gwiazdkę, pod choinkę, który otrzymaliśmy od Stolicy Apostolskiej.

Patrząc tak po ludzku, proporcjonalnie można powiedzieć w ten sposób: jakby połowa, a nawet więcej niż połowa procesu została zakończona.

W tej chwili rozpocznie się intensywna praca nad uznaniem cudu dokonanego za wstawiennictwem błogosławionego kandydata na ołtarze, sługi Bożego, kard. Wyszyńskiego. To jest cud, który został opracowany na gruncie polskim w Szczecinie, następnie przedstawiony i przedłożony w Rzymie i tam będzie rozpatrywany.

Powiem tylko tyle – jest to duży krok naprzód w procesie beatyfikacyjnym kard. Stefana Wyszyńskiego. Cieszymy się bardzo, ale owocem, który powinien teraz towarzyszyć tej radości jest to, byśmy jeszcze bardziej rozpoczęli intensywną modlitwę o rychłą beatyfikację Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, którego heroiczność cnót została dekretem urzędowym ważnym, papieża Franciszka, potwierdzona.

Zachęćcie wszystkich do tego, żeby ta modlitwa o dokończenie procesu beatyfikacyjnego była jeszcze intensywniejsza. Wtedy będziemy mogli cieszyć się efektem końcowym, jakim będzie ogłoszenie beatyfikacji”.

archwwa.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama