Audiencja dla prezydenta Republiki Środkowoafrykańskiej

Papież przyjął na audiencji prezydenta Republiki Środkowoafrykańskiej Faustina Archangea Touadéra.

Ojciec Święty przyjął wczoraj na audiencji prezydenta Republiki Środkowoafrykańskiej Faustina Archangea Touadéra, który następnie spotkał się z kard. Pietro Parolinem, sekretarzem stanu oraz abpem Paulem Gallagherem, sekretarzem ds. relacji z państwami.

Jak czytamy w komunikacie watykańskiego biura prasowego, w czasie serdecznych rozmów podkreślono dobre stosunki panujące między Stolicą Apostolską a Republiką Środkowoafrykańską, wzmocnione podpisanym w 2016 r. porozumieniem ramowym. Prezydent wyraził także wdzięczność za szczególne zainteresowanie, jakie Papież i Kościół katolicki okazują jego krajowi.

Poruszono również temat aktualnej sytuacji w tym afrykańskim kraju, podkreślając szczególnie pozytywną stronę wysiłków na rzecz polityczno-instytucjonalnej stabilizacji. W odniesieniu do ostatniego rozwoju wydarzeń i problemów w różnych częściach tego kraju, które niosą ze sobą poważne konsekwencje humanitarne, wyrażono życzenie skuteczniejszej współpracy między różnymi siłami na rzecz dobra wspólnego całego narodu. Zaznaczono także ważną rolę wspólnoty międzynarodowej w propagowaniu pokojowego współżycia i narodowego pojednania.

pp/rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama