Jezus nadaje sens naszemu życiu

„Jezus nadaje sens naszemu życiu” – to słowa znajdujące się w orędziu przekazanym przez Papieża Franciszka uczestnikom krajowego spotkania młodych, które kończy się dzisiaj na Madagaskarze, a odbywa się pod hasłem: „Nie bój się Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga”.

Nawiązując do przewodniej myśli spotkania Ojciec Święty podkreślił, że słowa wypowiedziane przez Anioła do Maryi są skierowane do wszystkich oraz do każdego osobiście.

    “Tak, jak Pan spojrzał na Maryję i obdarował ją Swoją łaską, podobnie patrzy na was: z miłością, szacunkiem i czułością. On zna wasze obawy i słabości. Ale z Nim, wszystko jest możliwe. Maryja wszystko złożyła w Jego ręce: uczyńcie tak jak ona. Przyjmijcie ten Boży dar jak najszerzej otwierając wasze serca. Łaska Boża jest skarbem, który można łatwo zaniedbać. Ponieważ Pan nie narzuca się na siłę. Zawsze do nas mówi: jeśli chcesz, jeśli chcesz...Poświęćcie czas, aby wysłuchać Jego zaproszenia i odpowiedzieć z całego serca i z całą hojnością. ”

Franciszek zwrócił uwagę młodych, że Kościoł jest dla nich wielką rodziną, która stale podtrzymuje oraz umacnia w drodze przez życie. Wezwał młodych, aby szli i ogłaszali wszystkim, że Jezus ich kocha oraz usuwa wszelki strach. Zachęcił, aby realizowali swoje marzenia oraz pracowali wspólnie, aby budować swoją przyszłość oraz pomyslność swojego kraju. Franciszek posłał młodych, aby byli zwiastunami pokoju i nadziei w swoich miastach, wioskach oraz wszędzie tam, gdzie żyją i pracują.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama