Papież spotkał się z uczestnikami Rejsu Niepodległości

Na zakończenie audiencji środowej Ojciec Święty spotkał się z uczestnikami Rejsu Niepodległości. Na Darze Młodzieży uczestnicy rejsu płyną do Panamy.

Do Watykanu przybyła delegacja uczestników tej niezwykłej inicjatywy łączącej 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości ze Światowymi Dniami Młodzieży. Na Darze Młodzieży uczestnicy rejsu płyną bowiem do Panamy.

O młodych pielgrzymach w drodze do Panamy Franciszek mówił w pozdrowieniu do Polaków przybyłych na wczorajszą audiencję. Odbyła się ona na placu św. Piotra.

- Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich, a szczególnie przedstawicieli młodych, którzy na statku Dar Młodzieży opływają świat, aby dotrzeć na Światowe Dni Młodzieży w styczniu przyszłego roku w Panamie – mówił Papież do przybyłych na audiencję pielgrzymów z Polski. – Witam wiernych z archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej wraz z abp. Andrzejem Dzięgą, którzy proszą o błogosławieństwo koron papieskich, jakimi zostanie ozdobiona ikona Matki Bożej Częstochowskiej w bazylice św. Jana Chrzciciela. Niech Zwycięska Królowa Polski wstawia się za nami, byśmy idąc przez życie, stale wzrastali w wierności Bożym przykazaniom. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Od uczestników Rejsu Niepodległości Papież otrzymał w darze replikę Daru Młodzieży. Został też zaproszony do wejścia na pokład tego żaglowca, gdy przybije on do Panamy. „Ojciec Święty nasze zaproszenie przyjął i liczymy, że nas naprawdę odwiedzi” – mówi ks. Jerzy Limanówka prezes pallotyńskiej Fundacji Salvatti.pl, która jest współorganizatorem Rejsu Niepodległości.

"Mieliśmy to szczęście, że po audiencji ogólnej Ojciec Święty podszedł do grupy uczestników Rejsu Niepodległości. Przekazaliśmy mu replikę Daru Młodzieży. Młodzież twierdzi, że jest bardzo podobna do oryginału i bardzo wiernie odtworzona, bo rozpoznawali rejony, które sprzątają w czasie rejsu. Zaprosiliśmy także Papieża do wejścia na pokład, kiedy będzie w Panamie” – mówi Radiu Watykańskiemu ks. Limanówka. Uczestnicząca w audiencji Monika Florek-Mostowska z Fundacji Salvatti.pl podkreśla, że było to fantastyczne spotkanie. „Młodzież jest przeszczęśliwa. Ojciec Święty przyjął nasze zaproszenie, więc mamy nadzieję, że w Panamie będzie kolejne bliskie spotkanie z Papieżem młodych Polaków, młodych patriotów, bo tak należy ich nazwać, płynących Rejsem Niepodległości” – podkreśla Florek-Mostowska.

Podobnego zdania są sami uczestnicy Rejsu Niepodległości. Wskazują na fantastyczną atmosferę spotkania z Papieżem oraz na jego ogromną skromność i prostotę, a także bijące od niego wielkie ciepło. „Jesteśmy bardzo dumni z tego, że mogliśmy Papieżowi wręczyć ten dar tak na prawdę całego narodu, że mogliśmy poczuć ten dreszczyk emocji, gdy Papież się do nas zbliżał i tę radość, gdy udzielił nam swojego błogosławieństwa” – mówi z entuzjazmem Franciszek Budrowski. Wtórując mu, Kamila Woroniecka wyraża nadzieję, że Papież naprawdę zawita w Panamie na Dar Młodzieży. „Bardzo na to liczymy. Byłoby to naprawdę wspaniałe, gdyby Papież zagościł na polskim żaglowcu” – mówi Woroniecka.

Ks. Limanówka dodaje, że dla uczestników i organizatorów Rejsu Niepodległości spotkanie z Ojcem Świętym jest również pewnym zobowiązaniem, dlatego, że poprosił ich o modlitwę. „Otrzymaliśmy od Papieża także różańce więc z pewnością nie będą one próżnowały. Myślę, że w czasie rejsu młodzież bardzo chętnie podejmie naszą wspólną modlitwę za Franciszka” – podkreśla ks. Limanówka.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama