Papież: życzenia dla głównego rabina Rzymu

Papież wystosował do głównego rabina Rzymu Riccardo Di Segni i całej wspólnoty żydowskiej, życzenia z okazji świąt Rosz ha-Szana, Jom Kippur i Sukkot.

Niech Bóg w swojej nieskończonej dobroci wzmocni więzi naszej przyjaźni oraz pragnienie wspierania ciągłego dialogu dla dobra wszystkich – napisał Franciszek.

Ojciec Święty wyraża serdeczną nadzieję, że te wielkie uroczystości ożywią we wspólnotach żydowskich na świecie pamięć o dobrach otrzymanych od Najwyższego i będą dla nich źródłem dalszych łask i duchowego pocieszenia.

Papież prosi również, aby Najwyższy błogosławił wszystkim darem pokoju i zachował w nas zaangażowanie do jego niestrudzonego szerzenia.

Rosz ha-Szana to pierwszy dzień w żydowskim kalendarzu, który upamiętnia stworzenie świata oraz przypomina o mającym nadejść sądzie Bożym. Rozpoczyna ono także dziesięciodniowy okres pokuty, kończący się świętem Jom Kippur. Pięć dni po czasie pokuty i oczyszczenia następuje Sukkot, czyli Święto Namiotów. Jest to radosne, trwające przez siedem dni święto, obchodzone na pamiątkę wyjścia Izraelitów z Egiptu.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama