Bp Solarczyk: Bądźmy razem w dziele modlitwy za powołanych

W Niedzielę Dobrego Pasterza - 3 maja - w Kościele w Polsce rozpoczął się Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Trwa on od 3 do 10 maja pod hasłem „Wielka Tajemnica Wiary”.

W sobotę, 9 maja, o godzinie 13.30, bp Marek Solarczyk, delegat Episkopatu ds. Powołań będzie przewodniczył Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze w intencji rozeznających powołanie, rodzin powołanych i osób wspierających powołania.

Jednym z elementów modlitwy i troski o powołania jest organizowana co roku w drugą sobotę maja Pielgrzymka Rodzin Osób Powołanych i wspierających powołania na Jasną Górę. „W tym roku, ze względu na epidemię, pielgrzymka w tak znanym nam wymiarze się nie odbędzie. Ale w drugą sobotę maja, 9 maja, o godzinie 13.30 będę przewodniczył Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze” – zapowiedział bp Solarczyk. Podkreślił, że podczas Eucharystii będzie polecał Bogu wszystkie intencje rozeznających powołanie oraz rodzin osób powołanych i tych, którzy wspierają powołania.

„Bądźmy razem w tym wielkim dziele modlitwy i towarzyszenia rozeznającym powołanie i tym, którzy chcą z odwagą oraz oddaniem je przeżywać” – powiedział bp Marek Solarczyk.

Jak poinformował delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Powołań, do parafii tradycyjnie trafiły przygotowane przez Krajową Radę Duszpasterstwa Powołań materiały. Są one skupione wokół tematyki roku duszpasterskiego, dlatego noszą tytuł będący jego hasłem: „Oto Wielka Tajemnica wiary”. Materiały zawierają m.in. pomoce liturgiczne, świadectwa osób powołanych i konspekty katechez na Tydzień Modlitw o Powołania.

Za: Biuro Prasowe Jasnej Góry

« 1 »

reklama

reklama

reklama