Watykan: kolejny episkopat zaproszony na wizytę „ad limina apostolorum”

Po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 Stolica Apostolska powraca do regularnych spotkań międzynarodowych. Watykan przygotowuje się do podejmowania kolejnych biskupów w ramach wizyt „ad limina apostolorum”. Kolejnym po Polsce krajem, którego biskupi przyjadą do Rzymu z taką wizytą, będzie Holandia.

Episkopat tego kraju otrzymał informację, że pielgrzymka „do progu apostołów”, planowana pierwotnie na marzec br. odbędzie się w dn. 31 stycznia – 5 lutego 2022 r. Ewentualna zmiana tej daty będzie uzależniona od rozwoju sytuacji epidemicznej na świecie.

Choć watykańska Kongregacja ds. Biskupów nie opublikowała jeszcze uaktualnionego kalendarza wizyt „ad limina” (ostatni dostępny publicznie datowany jest na rok 2018), wiadomo, że kolejne spotkania wracają do agendy, a ich kolejność uzależniona jest zarówno od harmonogramu sprzed wybuchu pandemii, jak też od bieżących zmian sytuacji sanitarnej w poszczególnych częściach świata. Można się więc domyślać, że kalendarza tych wizyt nie będzie można opublikować z dużym wyprzedzeniem – tym bardziej, że zaproszenie kierowane jest za pośrednictwem nuncjatury apostolskiej do biskupów danego kraju, a dopiero później podawane do informacji publicznej.

Oprócz wizyt ad limina i audiencji u Ojca Świętego, kolejnym dużym spotkaniem, które planowane jest w Rzymie jest X Światowe Spotkanie Rodzin, przeniesione z 2021 r. na 22-26 czerwca 2022 r. Jego gospodarzem i głównym organizatorem jest diecezja rzymska we współpracy z watykańską Dykasterią ds. Świeckich, Rodziny i Życia. Wciąż jednak nie wiadomo, jak będzie ono przebiegać – z uwagi na niepewną sytuację sanitarną i nierówne możliwości podróży zagranicznych dla mieszkańców poszczególnych krajów.

azr (KAI) / Watykan


« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao