14 Katedr - artystyczne rekolekcje

To niezwykle przejmujące wydarzenie artystyczne i duchowe, w zeszłorocznej edycji spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem i uznaniem – powiedział KAI aktor Jerzy Zelnik, inicjator i realizator projektu „14 Katedr”.

14 Katedr - to cykl koncertów pasyjnych, prezentowanych w Wielkim Poście w 14 polskich świątyniach.

Orkiestra Baltic Neopolis Ensemble (muzycy – liderzy Baltic Neopolis Orchestra) wykona Oratorium Josepha Haydna „Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu”, które jest jednym z najbardziej uduchowionych dzieł kompozytora, obrazujących jego głęboką wiarę w Boga.

- Po jednej stronie świetni, młodzi muzycy grają utwór Josepha Haydna, a po drugiej ja czytam rozważania ks. Grzegorza Strzelczyka o ostatnich słowach Jezusa na krzyżu. Ważnym elementem są odpowiednio zmontowane sceny z „Pasji” Mela Gibsona, na co dostaliśmy pozwolenie od twórców filmu. W historii kinematografii chyba nikt nie zagrał Jezusa lepiej niż Jim Caviezel. W przeżyciu pomaga też gra światłem. Dla mnie samego za każdym razem koncert stanowi rekolekcje” – powiedział Jerzy Zelnik.

Wstęp na koncerty pasyjne jest bezpłatny. Odbędą się w one m.in. w Nowym Sączu, Oświęcimiu, Suwałkach, Zamościu, Białymstoku i Zielonej Górze.

Szczegółowe informacje o koncertach na stronie www.14katedr.pl

dg / Zielona Góra

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao