Aktorzy, którzy nie wstydzą się wiary

- Istotą tego spektaklu jest orędzie Bożego Miłosierdzia. Pan Jezus potrafi z każdego dna podnieść człowieka i go dowartościować - mówiła Aleksandra Posielężna.

- Dla mnie to przedstawienie "Jestem z Tobą" jest odpowiedzią na to, co w życiu jest trudne, co jest taką przeszkodą. To odpowiedź na brak poczucia sensu, brak sił do podejmowania działań - mówił Karol Górski, aktor.

- Kiedy byłem na studiach, szukałem co jest dla mnie ważne. Stawiałem sobie zasadnicze pytania, do czego dążę, na czym opieram swoje życie. To doświadczenie ciemności, depresji, towarzyszącej mi podczas studiów, spotkało się z doświadczeniem s. Faustyny, która również jako młoda osoba miała trudności i wątpliwości - dodawał.

- Istotą tego spektaklu jest orędzie Bożego Miłosierdzia. Pan Jezus potrafi z każdego dna podnieść człowieka i go dowartościować - mówiła Aleksandra Posielężna.

- Byłam takim niedzielnym katolikiem. Chodziłam do kościoła, ale nie miałam relacji z Bogiem, chociaż miałam pragnienie poszukiwania Boga. Dopiero po studiach pojechałam na rekolekcje ignacjańskie i tam doświadczyłam Boga Ojca, który mnie kocha i pragnie mojego szczęścia. To był moment głębszej relacji z Bogiem. Musiałam zweryfikować moje życie - podkreślała.


Informacja o spektaklu:

JESTEM Z TOBĄ - na podstawie DZIENNICZKA Siostry Faustyny Kowalskiej

Reżyseria – Adam Woronowicz

Obsada – Aleksandra Posielężna, Karol Górski, Piotr Bondyra

Muzyka – Daria Grzegorz

JESTEM Z TOBĄ to historia młodej dziewczyny, która zostawia swoje całe dotychczasowe życie, aby pójść za głosem, który słyszy we własnej duszy. Wchodzi na drogę, na której poznaje Kogoś niezwykłego. Kogoś, kogo pokocha bez granic.

Są takie chwile, kiedy czujesz się totalnie opuszczony, osamotniony. Wydaje ci się, że twoje życie traci sens. Doświadczasz pustki, smutku, rozczarowania. Obecna chwila staje się trudniejsza do zniesienia od poprzedniej. Zaczynasz myśleć, że ten stan będzie stałym udziałem twojego istnienia.

 „Myślałam, że na zawsze straciłam Boga. Tego Boga, którego tak kochałam. Rzuciłam się na kolana i zaczęłam wołać o miłosierdzie…”

DZIENNICZEK S. FAUSTYNY - arcydzieło literatury mistycznej, najczęściej tłumaczona na świecie polska książka.

PREMIERA: 27 maja 2018

Pokazy: 9-10 czerwca

Miejsce: Teatr Oratorium, ul. Kawęczyńska 53

Rezerwacja biletów:

 -   telefonicznie: 504 307 407

-    mailowo: teatr@oratorium.waw.pl

Dojazd: tramwaj nr 7, 13

źródło: Karolina Zaremba, Salve TV - Chrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama