Jury ekumeniczne przyzna nagrodę na Warszawskim Festiwalu Filmowym

Trzyosobowe jury ekumeniczne tworzy Katolickie Stowarzyszenie Komunikacji Społecznej SIGNIS oraz Interfilm, organizacja powstała z inicjatywy środowisk ewangelickich, w której prace włączeni są m.in. również prawosławni i Żydzi.

- Nie ma filmów chrześcijańskich i niechrześcijańskich. Jest kino dobre lub złe – powiedział bp Michał Janocha podczas briefingu z udziałem członków Jury ekumenicznego, które już po raz dziesiąty przyzna jedną z nagród na Warszawskim Festiwalu Filmowym. Trzyosobowe jury ekumeniczne tworzy Katolickie Stowarzyszenie Komunikacji Społecznej SIGNIS oraz Interfilm, organizacja powstała z inicjatywy środowisk ewangelickich, w której prace włączeni są m.in. również prawosławni i Żydzi.

Trzyosobowe Jury ekumeniczne na tegorocznym Warszawskim Festiwalu Filmowym tworzą: ks. Stefan Affolter (przewodniczący Jury), pastor, realizator projektów filmowych i muzycznych, członek założyciel Interfilm Switzerland, Beata Hyży-Czołpińska, polska scenarzystka i reżyserka filmów dokumentalnych oraz Arnaldo Casali, włoski dziennikarz i autor książek.

Jak podkreślił ks. prof. Marek Lis, prezes SIGNIS Polska, przyznając swoją nagrodę Jury ekumeniczne poza wartościami artystycznymi filmów oceniać będzie ich wymiar duchowy i ludzki.

Obecni na spotkaniu członkowie Jury wyrazili radość i wdzięczność z powodu zaproszenia do uczestnictwa w Festiwalu.

35. Międzynarodowy Warszawski Festiwal Filmowy odbywa się od 11 do 20 października 2019 r. To jedyny polski festiwal podejmujący Jury ekumeniczne, które po raz pierwszy gościło na nim w 2010 r. Nagroda Jury ekumenicznego przyznana zostanie 19 października br.

maj / Warszawa

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama