Licheń. Basilica Sonans. Koncert prof. Marka Stefańskiego

Prof. Marek Stefański z Krakowa, jeden z najbardziej aktywnych artystycznie polskich organistów, wystąpi w niedzielę, 28 lipca o godz. 14.30 w licheńskiej bazylice w ramach I Międzynarodowego Licheńskiego Festiwalu Muzyki Organowej „Basilica Sonans”.

Działalność koncertową rozpoczął na początku studiów w Akademii Muzycznej w Krakowie. W latach 1996-2007 etatowo pełnił funkcję organisty w bazylice Mariackiej w Krakowie. Obecnie współpracuje na stałe ze wspomnianą świątynią, gdzie oprócz gry organowej podczas uroczystości kościelnych, każdego roku wykonuje regularnie recitale organowe z cyklu „Musica sacra”.

Od 1999 roku pracuje w Katedrze Organów Akademii Muzycznej w Krakowie. W swojej karierze organistowskiej wystąpił w większości krajów europejskich. Koncertował także w Ameryce Północnej i Południowej oraz w Izraelu.

Jest zasłużonym propagatorem polskiej muzyki organowej, szczególnie XX wieku, którą wykonuje równolegle ze sztuką improwizacji organowej.

W najbliższą niedzielę, 28 lipca, prof. Marek Stefański zaprezentuje utwory czterech twórców: Mieczysława Suszyńskiego, Mikołaja z Krakowa, Jana Sebastiana Bacha oraz Feliksa Nowowiejskiego.

Organizatorzy zapraszaj do udziału w Festiwalu osobiście w licheńskiej bazylice, bądź poprzez transmisję w mediach społecznościowych: na stronie Sanktuarium na Facebooku oraz kanale na Youtube.

/Biuro Prasowe Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym/

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama