Niezwykły festiwal: Razem w XXI wieku!

Twórcy z sześciu kontynentów biorą udział w XVI Międzynarodowym Spotkaniu Twórczym i Festiwalu „Razem w XXI wieku”, który odbywa się pod patronatem „Sophia zaprasza sztukę wiary, nadziei i miłości”.

Twórcy z pięciu kontynentów biorą udział w XVI Międzynarodowym Spotkaniu Twórczym i Festiwalu „Razem w XXI wieku”, który odbywa się pod patronatem „Sophia zaprasza sztukę wiary, nadziei i miłości”. Wydarzenie jest organizowane przez bułgarską Fundację na rzecz Zrównoważonego Rozwoju.

Spotkanie twórcze rozpoczęło się 4 kwietnia, czyli w Wielkanoc katolicką i ormiańską, i potrwa do 2 maja 2021 roku, czyli do dnia, kiedy obchodzona jest Wielkanoc prawosławna. Ze względu na restrykcyjne środki dotyczące podróży międzynarodowych i zatłoczonych imprez, ponownie odbywa się ono online. Dla utrzymania forum na wysokim poziomie działa Międzynarodowy Komitet Organizacyjny oraz profesjonalne międzynarodowe jury, które oceniać będzie uczestników w kategoriach: chóry i zespoły wokalne, soliści-wokaliści, tańce, instrumentaliści, orkiestry, kompozytorzy, poeci i pisarze, wykonawcy piosenek autorskich, artyści i fotografowie...

Festiwal „Razem w XXI wieku” daje talentom z całego świata możliwość wypowiadania się, popularyzowania kraju i kultury oraz wspierania uniwersalnych wartości ogólnoludzkich.

Przed oficjalnym dniem otwarcia komitet organizacyjny otrzymał ponad 1000 zgłoszeń z ponad 30 krajów z Europy, Azji, Ameryki Północnej i Łacińskiej oraz Afryki. Nieocenione bogactwo przesłanych wiadomości o pokoju i przyjaźni między narodami, różnorodność przedstawianych gatunków i kultur! „Naszym wspólnym przekonaniem jest to, że tylko razem i w harmonii narody będą w stanie pokonać konflikty i niebezpieczeństwa wiszące nad ludzkością i wygrać walkę z pandemią” - piszą organizatorzy.

Polskę reprezentują chóry z 25 miast, m.in. Chór „Cantate Deo" Parafii pw. Św. Piotra i Pawła w Warszawie czy Chór „Cantate Deo" z Bobowej. Prezentowany jest zarówno repertuar sakralny, jak i świecki.

Oto pozdrowienia video od uczestników festiwalu: fb.com - pozdrowienia Zapraszamy do oglądania dnia otwarcia, prezentacji twórczości członków jury, koncertów specjalnych i kursów mistrzowskich, programów konkursowych i festiwalowych na kanale w serwisie YouTube oraz na stronie Festiwalu na Facebooku, na której znajdują się pełne informacje o wydarzeniu.

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao