reklama

Ojciec w cieniu – siódmy odcinek rekolekcji adwentowych „Warsztat Józefa”

Nawiązując do powieści Jana Dobraczyńskiego, za którą papież Franciszek nazywa św. Józefa „cieniem Ojca”, o. Michał Legan stwierdza, że Kościół żyje w blasku Józefa. „Wielkie postaci w historii Kościoła, w których blasku się ogrzewamy, same potrafiły usuwać się w cień” – dodaje ks. Michał Olszewski.

Józef jest cieniem Ojca z dwóch powodów. „Po pierwsze samym sobą odzwierciedla kształt Boga Ojca – jest podobny do Boga Ojca. Po drugie, znika niezauważenie – pojawia się na kartach Ewangelii tylko wtedy, gdy wszystko od niego zależy” – mówi o. Legan.

Dziękując za wspólny czas rekolekcji przygotowujących do Świąt Bożego Narodzenia, ks. Michał Olszewski zachęcił do medytacji nad osobą św. Józefa.

„Ojciec w cieniu” to ostatni z siedmiu odcinków rekolekcji adwentowych przygotowanych przez Profeto. Cykl „Warsztat Józefa” został oparty o list papieża Franciszka z okazji kończącego się Roku św. Józefa „Patris corde”. Wideorozważania prowadził duet ks. Michał Olszewski SCJ – twórca grupy medialnej i prezes Fundacji Profeto i o. Michał Legan OSPPE – rzecznik prasowy sanktuarium na Jasnej Górze i wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Wszystkie odcinki dostępne są na portalu profeto.pl.

Fundacja Profeto.pl - Sercański Sekretariat na rzecz Nowej Ewangelizacji, to nowoczesne środowisko przepowiadania Dobrej Nowiny, z wykorzystaniem zarówno tradycyjnych metod głoszenia Słowa Bożego, jak i nowatorskich rozwiązań multimedialnych. Poprzez portal i radio Profeto dociera codziennie do tysięcy osób ze Słowem Bożym, rekolekcjami on-line, relacjami z wydarzeń ewangelizacyjnych i chrześcijańską muzyką. Dzięki działalności charytatywnej Fundacja pomaga osobom w trudnej sytuacji materialnej, wykluczonym społecznie czy pokrzywdzonym przemocą. Najnowszym dziełem Fundacji jest budowa specjalistycznego centrum pomocy „Archipelag – Wyspy Wolne od Przemocy”.

Patronem medialnym rekolekcji jest Opoka.

Rekolekcje Adwentowe "Warsztat Józefa" ks. M. Olszewski, o. M. Legan - Odcinek 7 "Ojciec w cieniu"
Profetopl
« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao