reklama

Kraków: Europejski Kongres w Obronie Chrześcijan

Celem kongresu, który odbył się w dniach 4 - 5 listopada, było wypracowanie kierunków działań prawnych i politycznych mogących wpłynąć na ograniczenie prześladowań chrześcijan.

W Kongresie uczestniczyli specjaliści z zakresu prawa międzynarodowego i polityki zagranicznej, przedstawiciele organizacji międzynarodowych oraz Kościoła na Bliskim Wschodzie.

W ramach przedsięwzięcia odbywały się prace w grupie roboczej w gronie zaproszonych ekspertów, zaprezentowane zostały świadectwa przedstawicieli Kościoła Prześladowanego, przedstawiono raport Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

Jednym z elementów wydarzenia był także zorganizowany na Rynku Głównym flash mob w obronie prześladowanych chrześcijan.

Organizator wydarzenia Michał Czerw powiedział, że akcja miała ukazać, jaka jest sytuacja prześladowanych chrześcijan: „Chcieliśmy pokazać, że to nie jest jakiś marginalny problem, który można pomijać, tak jak się to obecnie robi. Chcieliśmy pokazać, że debata na temat problemu Bliskiego Wschodu nie dotyczy tylko uchodźców i terrorystów. Nie można w tej debacie pomijać losu chrześcijan, którzy najwięcej na tym cierpią, więcej niż ktokolwiek inny na świecie” – mówił Michał Czerw.

R. Łączny, KAI/ rv

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama