Maciej Staręga ambasadorem kampanii "Kilometry Dobra"

Biegacz narciarski Maciej Staręga został kolejnym Ambasadorem trwającej do 4 czerwca kampanii „Kilometry Dobra”. Środki zebrane w akcji przekazane zostaną na cele charytatywne.

Kampanii towarzyszy próba bicia rekordu Guinnessa w układaniu najdłuższego ciągu monet. W inicjatywę włączyła się m.in. Caritas Diecezji Siedleckiej.

– Jako sportowiec też miałem ciężkie chwile w swoim życiu. Ze względu na kłopoty zdrowotne, wydawało się, że moja kariera skończy się zbyt wcześnie, ale dzięki wsparciu wielu osób nie poddałem się i podjąłem walkę o swoje marzenia. To dzięki wszystkim tym "wspieraczom” dzisiaj mogę z dumą i godnością reprezentować kraj i rywalizować o najwyższe cele. Dlatego pragnę się odwdzięczyć i też pomóc innych w walce o swoje życie. My jesteśmy siłą, która daje tym dzieciom nadzieje na spełnienie marzeń i powrót do zdrowia – mówi Maciej Staręga z klubu UKS Rawa Siedlce.

Biegacz narciarski dodaje, że sport towarzyszył mu od najmłodszych lat życia. - Tata jako nauczyciel wychowania fizycznego, dał mi możliwość spróbowania różnych dyscyplin, ale gdy reaktywował klub narciarski UKS Rawa Siedlce na terenie naszego miasta, zacząłem chodzić ze starszymi kolegami na treningi. Tak zrodziła się moja miłość do biegów narciarskich - opowiada sportowiec.

"Kilometry Dobra" to stworzona w Polsce międzynarodowa kampania dobroczynna działająca w oparciu o współpracę organizacji, samorządów i biznesu. Tegorocznej edycji akcji trwającej od 1 marca do 4 czerwca przyświeca hasło „Zostań Mistrzem Świata w Dobroci!”.

Przez 3 miesiące organizacje charytatywne pozyskują pieniądze wszystkimi dostępnymi metodami: poprzez zbiórki w szkołach, parafiach, stronę internetową, aukcje, koncerty itp.

Kampanii towarzyszy próba pobicia rekordu Guinnessa. Konkurencją jest układanie ciągu monet o jednym nominale – stąd "Kilometry Dobra". Monety przykleja się na taśmę klejącą, tworząc metrowe odcinki (to ułatwienie wprowadzili kilka lat temu Filipińczycy). Do pobicia obecnego rekordu potrzeba 75 km, a więc ponad 3,3 mln zł.

Dzięki tej akcji organizacje pozarządowe uzyskują pieniądze na realizację swoich celów. - Zbieramy pieniądze na różne cele społeczne: edukację, bezpieczeństwo, ekologię, sport, kulturę, potrzeby humanitarne, Kościół, niepełnosprawnych, zdrowie - wyjaśniają organizatorzy. W ciągu ostatnich 3 lat tą drogą do fundacji i stowarzyszeń trafiło już ponad 2,3 mln zł.

Caritas Diecezji Siedleckiej w akcji bierze udział już po raz 3. W tym roku zbiera środki na leczenie i rehabilitację siedmiorga chorych dzieci. Jest to dla nich szansa na powrót do normalnego życia.

Dotychczas inicjatywę dobroczynną wsparli znani i lubiani, m.in.: Robert Lewandowski, Cezary Żak, zespoły Perfect i IRA, Bracia Golec, Kamil Grosicki, Jakub Wawrzyniak, Łukasz Piszczek, Maciej Kot, czy prof. Walery Pisarek. Tegoroczny hymn kampanii został napisany i nagrany przez zespół Skaldowie.

Informacje na temat kampanii „Kilometry Dobra” dostępne są na stronie www.siedlce.caritas.pl oraz www.kilometrydobra.pl.

an, mip / Siedlce

« 1 »

reklama

reklama

reklama