Ks. Chojnacki: Pomagamy wszystkim, to jest zasada Caritas!

Caritas Diecezji Warszawsko–Praskiej obchodzi 25-lecie działalności. Jej dyrektor, ks. Kamil Chojnacki był dziś gościem programu Temat Dnia w internetowej telewizji Salve TV.

Gościem Tematu Dnia był ks. Kamil Chojnacki, dyrektor Caritas Diecezji Warszawsko – Praskiej, który w rozmowie z Piotrem Otrębskim dokonał podsumowania 25 – letniej działalności tej instytucji.

- Jest taki dowcip. Co to znaczy mieć największego pecha w życiu? Stać za Matką Teresą w kolejce do nieba i usłyszeć jak św. Piotr mówi do Matki Teresy: siostro, można było więcej – żartował ks. Kamil Chojnacki.

- Caritas naszej diecezji przez 25 lat prowadzi wiele dzieł. Właściwie od zera przez 25 lat w chwili obecnej Caritas naszej diecezji prowadzi 46 różnego rodzaju punktów – dodawał.

Jak podkreślał, „grzechem naszego społeczeństwa jest to, że ciągle mamy osoby, którym brakuje jedzenia, środków na osiągnięcie tego minimalnego poziomu egzystencji, zaspokojenia swoich potrzeb”.

- Pomagamy wszystkim. To jest naczelna zasada, którą kierujemy się w Caritas – mówił dyrektor Caritas Diecezji Warszawsko – Praskiej.

- Pomaganie innym nie oznacza tylko i wyłącznie pozbywania się tego, co nam jest niewygodne, niepotrzebne, czego sami nie chcemy nosić. Przede wszystkim w pomaganiu i świadczeniu pomocy drugiemu człowiekowi musimy zachować jego godność, więc to co jemu ofiarujemy ma być również czymś, czego sami nie brzydzilibyśmy się użyć – zaznaczył ks. Chojnacki.

Salve TV - to chrześcijańska telewizja internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej.

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao