Zakopane: Justyna Kowalczyk i 700 uczestników charytatywnego biegu na rzecz chorych

Ponad 700 zawodników, w tym Justyna Kowalczyk wzięło udział - pomimo bardzo niesprzyjających warunków atmosferycznych - w drugiej edycji Biegu po Oddech. Zawody były dedykowane osobom chorym na mukowiscydozę.

Na starcie stawiła się mistrzyni olimpijska oraz ambasadorka Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą Justyna Kowalczyk, która od wielu lat wspiera podopiecznych PTWM. Łącznie na starcie było 719 zawodników i niestraszne im były bardzo niesprzyjające warunki atmosferyczne. W Zakopanem padał deszcz, a temperatura wynosiła niespełna 10 stopni Celsjusza. Na Kasprowym Wierchu sypnęło śniegiem.

- Jakże się cieszę, że mogę tu być. Nie ma nic piękniejszego jeśli pomagasz w sposób który najbardziej kochasz, a zatem poprzez sport. Naprawdę wszystkim gratuluję odwagi i determinacji, że przyszli na start - mówiła Justyna Kowalczyk.

Zawodnicy mieli do pokonania pięciokilometrową trasę, która zaczynała się w parku miejskim. Zadany odcinek pokonywali na kilka sposobów, jedna grupa biegła, inni maszerowali z kijkami, a byli nawet tacy, którzy prowadzili wózki inwalidzkie. Zgodnie z intencją organizatorów w Biegu po Oddech każdy jest zwycięzcą.

Organizatorem Biegu po Oddech jest Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą, a sponsorem głównym - Santander Consumer Bank. Zawody wsparł Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakopanem.

jg / Zakopane

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama