KUL wśród sygnatariuszy akcji „Lubelszczyzna dla Aleppo”

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II włącza się do akcji „Lubelszczyzna dla Aleppo", zainicjowanej przez Wojewodę Lubelskiego Przemysława Czarnka.

Akcja jest gestem solidarności z ofiarami wojny w Syrii, a także formą konkretnej pomocy polegającą na zebraniu środków na odbudowę zrujnowanych przez działania wojenne domów dla syryjskich rodzin.

„Naszym zadaniem, jako narodu o ponad tysiącletniej tradycji chrześcijaństwa, boleśnie doświadczonego w swojej historii, między innymi podczas II wojny światowej, jest konkretna pomoc mieszkańcom Syrii. Nie możemy być obojętni na ich los. Jesteśmy przekonani, że spośród wielu możliwych form pomocy, najefektywniejsza polega na odbudowie zrujnowanych budynków" – czytamy w Deklaracji.

Do akcji, przygotowanej wraz z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie, włączają się przedstawiciele władz, środowisk kościelnych, różnych instytucji, uczelni, szkół, przedsiębiorstw i stowarzyszeń.

Uroczyste podpisanie deklaracji na rzecz pomocy poszkodowanym w wyniku wojny w Syrii odbędzie się 18 września o godz. 12.00 na Zamku Lubelskim.

Źródło: Katarzyna Bojko, Dział Komunikacji KUL

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama