Centrum Formacji Duchowej w Krakowie rozpoczęło realizację nowego wyzwania

Twoje Słowo daje mi życie (Ps 119, 50) - Budujemy Dom Słowa – z takim wezwaniem Centrum Formacji Duchowej salwatorianów w Krakowie rozpoczyna realizację nowego wyzwania, jakim jest rozbudowa ośrodka rekolekcyjnego.

To moment, na który czekali wszyscy przybywający do CFD na 8-dniowe rekolekcje i formacyjne sesje weekendowe. Do tej pory, mimo skromnych warunków mieszkalnych, przez 21 lat działalności przewinęło się przez Centrum 65 tysięcy uczestników rekolekcji. Chętnych wciąż przybywa, bo głód Słowa Bożego rośnie. Ludzie dzisiaj, chyba bardziej niż kiedykolwiek, poszukują kogoś, kto uspokoi i wyciszy chaos w sercach przygniecionych tysiącami sms-ów, e-maili, dziesiątkami tysięcy newsów internetowych i telewizyjnych, setkami zadań do wykonania. Tym kimś jest sam Bóg i Jego Słowo. Uczestnicy rekolekcji dają świadectwo, że w klimacie pełnego milczenia i ciszy łatwiej jest usłyszeć, co Bóg mówi do mnie dziś. CFD w Krakowie jest takim właśnie miejscem, w którym można napełnić się, naładować duchowe akumulatory [zobacz www.cfd.sds.pl].

Jednym z najważniejszych filarów działalności CFD jest Szkoła Wychowawców Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych. To jedyna taka Szkoła w Europie Środkowo-Wschodniej. Warto zaznaczyć, że ukończyło ją już ponad 500 absolwentów, wśród nich także biskupi. Formuje się tu wielu kapłanów i osób zakonnych z różnych krajów Europy, zwłaszcza Wschodniej. Wszystkie zajęcia Szkoły scala lectio divina.

Przedsięwzięcie rozbudowy Centrum rekolekcyjnego to bardzo duże wyzwanie. CFD prosi o wspierajcie duchowe, aby wypełniły się Boże zamiary co do rozbudowy oraz o pomoc materialną przez ofiarowanie cegiełki cfd.sds.pl/rozbudowa. W intencjach ofiarodawców w każdy I piątek miesiąca odprawiana jest Msza święta. W czasie rozbudowy działalność CFD nie będzie przerywana, lecz kontynuowana wg normalnego Programu [zobacz www.cfd.sds.pl]

Działalność CFD nie ogranicza się tylko do rekolekcji i kierownictwa duchowego, choć to jest podstawą jego działalności. Dyrektor Centrum, ks. Krzysztof Wons, wraz ze swoimi współpracownikami, podejmuje wciąż nowe wyzwania, aby dopomóc uczestnikom rekolekcji, także po zakończeniu dni skupienia, żyć Słowem Bożym na co dzień. Dlatego właśnie powstają wciąż nowe publikacje książkowe, nagrania konferencji w formie audio, filmy ewangelizacyjne, nowe propozycje sesji rekolekcyjno-formacyjnych [zobacz www.cfd.sds.pl] Bardzo cenną pomocą jest kwartalnik o charakterze formacyjno-praktycznym „Zeszyty Formacji Duchowej”, a także komentarze filmowe do niedzielnych Ewangelii „Nowa jakość życia”, [zobacz www.nowajakosczycia.pl]

Ta ostatnia propozycja powstała z inicjatywy świeckich, którzy pod wpływem doświadczeń rekolekcyjnych, na podstawie konferencji głoszonych w CFD przygotowali razem ze Studiem Katolik 164 filmy na rok liturgiczny A, B i C. To wprowadzenia do lectio divina na każdą niedzielę. Filmy ukazują nie tylko krajobrazy i archeologię Ziemi Świętej, ale przede wszystkim przesłanie duchowe Ewangelii. Filmy oraz nagrania audio konferencji są do nabycia w Studiu Katolik, które ściśle współpracuje z CFD. To także świetna pomoc do katechezy i grup biblijnych. Zachęcamy do odwiedzenia strony www.nowajakosczycia.pl.

źródło: Centrum Formacji Duchowej, Mariola Kłos

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao