Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka na Jasną Górę

29 września miała miejsce na Jasnej Górze 39. Ogólnopolska Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

W tym roku obchodzona jest 40 rocznica powstania Krucjaty Wyzwolenia Człowieka - Dzieła Niepokalanej Matki Kościoła.

29 września 2019 roku na Jasnej Górze odbyła się 39. Ogólnopolska Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Pod Cudowny Obraz przybyli pielgrzymi z całej Polski. Byli obecni członkowie i kandydaci Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, a także wszyscy ci, którym bliska jest sprawa wolności i trzeźwości. Ilość uczestników znacznie przekroczyła oczekiwania organizatorów - ku ich radości oczywiście.

Pielgrzymka rozpoczęła się o godz. 10. 00 w sali ojca Augustyna Kordeckiego. Była wspólna modlitwa, ważne ogłoszenia, podziękowania. Niezwykle istotny i poruszający był wykład "Krucjata Wyzwolenia Człowieka a Narodowy Program Trzeźwości", który wygłosił prof. dr hab. Krzysztof Wojcieszek z Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie, który jest Członkiem Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. Profesor podkreślił, że suma szkód społecznych powodowanych przez nieuzależnione osoby nadużywające etanolu jest większa niż suma szkód powodowanych przez osoby uzależnione.

O 12.30 był najważniejszy moment pielgrzymki, czyli Eucharystia w Kaplicy Cudownego Obrazu. Homilię wygłosił bp Krzysztof Włodarczyk, który dzielił osobistym doświadczeniem przeżywania KWC. Pielgrzymka zakończyła się Drogą Krzyżową na Wałach w Godzinę Miłosierdzia, którą poprowadził dotychczasowy moderator KWC ks. Wojciech Ignasiak. Nowym moderatorem KWC został  ks. Krzysztof Dukielski z diecezji radomskiej.

Powstanie dzieła Krucjaty Wyzwolenia Człowieka nasz naród zawdzięcza czcigodnemu słudze Bożemu ks. Franciszkowi Blachnickiemu, założycielowi Ruchu Światło-Życie, który pod natchnieniem Ducha Świętego, odpowiedział na apel św. Jana Pawła II skierowany do wszystkich Polaków: „Proszę, abyście przeciwstawiali się wszystkiemu, co uwłacza ludzkiej godności i poniża obyczaje zdrowego społeczeństwa, co czasem może aż zagrażać jego egzystencji i dobru wspólnemu, co może umniejszać jego wkład do wspólnego skarbca ludzkości, narodów chrześcijańskich, Chrystusowego Kościoła”.

Członkowie KWC podejmuję dobrowolną abstynencję od alkoholu z miłości do człowieka i w trosce o jego godność.  Pragną, aby Polacy byli trzeźwi i nie oddawali się pijaństwu, które niejednokrotnie może kończyć się bardzo tragicznie.

« 1 »

reklama

reklama

reklama