„Zakochani dla chorych”!

- takie hasło przewodnie przyświeca akcji Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, którą od kilku lat organizują Szkolne Koła Caritas.

Wolontariusze Szkolnych Kół Caritas łączą Światowy Dzień Chorego i Walentynki. Uczniowie przygotowują słodkie kiermasze, aby pomóc swoim chorym i niepełnosprawnym rówieśnikom.

W wielu miejscach naszej diecezji odbywa się akcja „Zakochani dla chorych”, która ma głównie na celu pomoc chorym kolegom i koleżankom ze szkoły – wyjaśnia Dominika Danielak z diecezjalnej Caritas.

Taka akcja odbyła się po raz kolejny w Szkole Podstawowej w Przecławiu k. Niegosławic, gdzie po raz kolejny odbył się walentykowy kiermasz słodkości. Zorganizował go Szkolne Koło Caritas we współpracy z samorządem uczniowskim i Parafialnym Zespołem Caritas. Słodkości przygotowali uczniowie ze swoimi rodzicami. 

– Zebrane pieniądze przeznaczymy dla chorego dziecka z naszej gminy, aby rodzice mogli je wykorzystać na rehabilitację i leki. W zeszłym roku przekazaliśmy 2 tys. złotych – wyjaśnia Bernadetta Sawicka, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i jedna z opiekunek SKC.

Podobna akcja odbyła się po raz kolejny w V Liceum Ogólnokształcącym w Zielonej Górze. – Chcemy uwrażliwiać młodzież na osoby chore i niepełnosprawne. Zbieramy dziś środki dla Bartka, który cierpi na stwardnienie rozsiane. Można nabyć kwiaty, słodycze, kawę i herbatę. Młodzież chętnie włącza się w akcję i nie trzeba nikogo do tego namawiać – wyjaśnia katecheta ks. Marcin Bobowicz. 

W całej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej działa 51 Szkolnych Kół Caritas, w które angażuje się około tysiąc wolontariuszy. 

kk / Zielona Góra

« 1 »

reklama

reklama

reklama