Zostawcie ulice, wejdźcie do Kościoła - zapraszamy osoby LGBT+ do pokornej modlitwy

W Warszawie na ulicach znów widzimy sponiewierane świętości. Ostatnio powieszono flagę na figurze Jezusa Sursum Corda na Krakowskim Przedmieściu. Pojawiły się też wlepki z Matką Bożą Częstochowską i tęczową aureolą. Są one umieszczane w przypadkowych, niegodnych miejscach, co samo w sobie jest obraźliwe i bezcześci nasze świętości.

Przy okazji procesji Bożego Ciała bardzo często pojawia się argument, że ulica to nie miejsce na nabożeństwa i modlitwę. Przeciwni Kościołowi dodają, że teren parafii i sam budynek kościoła to jedyne miejsce, gdzie praktyki religijne powinny się odbywać. 

Nie zwracają wtedy uwagi, że dla nas, chrześcijan, wyprowadzenie symboli religijnych odbywa się z godnością i w stosownej oprawie. Używanie naszych symboli i świętych wizerunków uznajemy za ich sponiewieranie i bezczeszczenie, gdy nie są traktowane z przynależnym im szacunkiem i godnością. I nie ma większego znaczenia czy towarzyszą im tęczowe dodatki, czy też nie. Wyrzucenie na śmietnik dewocjonaliów także uznamy za ich sponiewieranie i bezczeszczenie.

Chrystus jest z osobami LGBT

Przy okazji aktów profanacji z ust części polityków pojawia się argument, że „tęcza nie obraża” albo że „Chrystus byłby dziś z osobami LGBT”. Chcę im powiedzieć: tak, Chrystus jest z osobami LGBT, stoi przy nich z nadzieją, że okażą mu szacunek, będą Go wychwalać i wyrzekną się grzechu.

Także my wierni, jako wspólnota Kościoła, czekamy na was i zapraszamy do modlitwy i oddania czci Bogu. Mając w życiu różne problemy i wyznając różne światopoglądy do tego, aby trwać na modlitwie nie potrzebujemy innych sztandarów i etykiet. Gromadzimy się pod krzyżem, godnie ubrani i z szacunkiem przynależnym świętemu miejscu chwalimy Boga.

Spotykamy się co niedziela w naszych kościołach, gdzie i was zapraszamy. Dołączcie do modlitwy i oddajcie cześć Bogu.

Będziecie z Chrystusem, czy tylko oczekujecie, że On będzie z wami?

Dariusz Stępień, opoka.org.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama