Rozstrzygnięto 79. Konkurs Szopek Krakowskich

Nazwiska zwycięzców 79. Konkursu Szopek Krakowskich ogłoszono podczas niedzielnej uroczystości w stolicy Małopolski. Do rywalizacji zgłoszono około sto prac.

Dyrektor Muzeum Krakowa Michał Niezabitowski podkreślił, że choć tegoroczna frekwencja nie była najwyższa w historii konkursu, to ważne jest, iż tradycja wciąż jest podtrzymywana.

„Na konkurs zgłoszono 106 szopek, czyli o 19 więcej niż w zeszłym roku. Oczywiście mieliśmy lata bardziej rekordowe, ale w momencie, kiedy wszyscy jesteśmy w sytuacji trudnej pod każdym względem, wyznaczanej przez rygory epidemiczne, szalenie się cieszymy z tego, że jesteście państwo z nami” – podkreślił dyrektor.

Prace oceniane były w różnych kategoriach – w należności od ich rozmiaru i wieku twórców. O zwycięstwo walczyły 43 szopki w kat. senioralnej, trzy w kat. młodzieżowej, 14 w kat. rodzinnej, 14 w kat. dziecięcej i 32 w kat. szkolnej.

Zgodnie z tradycją szopki senioralne ocenione zostały w kategoriach zależnych od ich wielkości: duże (zwyciężył Józef Madej), średnie (wygrał Maciej Moszew), małe (równorzędne nagrody przyznano Zbigniewowi Madejowi i Wiesławowi Barczewskiemu) i miniaturowe (najlepiej wypadł Jan Kirsz).

Najlepszą szopkę rodzinną przygotowali: Marta, Leszek, Patrycja i Bruno Jaskierni. W kat. szopek młodzieżowych jury do swojej pracy przekonał Stanisław Ożóg. Nagrody za najlepsze szopki dziecięce zdobyli: Róża Mystkowska (kat. 12-14 lat), Antonia Solecka (kat. 9-11 lat) oraz Paulina Wąsik i Emilia Królik (obie w kat. do lat ośmiu). Za najlepszą szopkę szkolną uznana została praca oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 1 im. Św. Józefa w Kaszowie.

Nagrody dla dzieci wręczone zostaną podczas osobnej uroczystości. (PAP)

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama