reklama

Żonkilowe pole w mediach społecznościowych. Trwa 24 edycja Pól Nadziei

Jak co roku na wiosnę Hospicjum św. Łazarza w Krakowie organizuje zbiórkę Pola Nadziei. W tym roku towarzyszy jej akcja #ŻonkilowePodajDalej w mediach społecznościowych. Rok 2021 jest dla Hospicjum św. Łazarza rokiem jubileuszowym.

„Na przestrzeni 40 lat tysiące chorych oraz ich rodziny otrzymało pomoc płynącą od naszej placówki i ludzi dobrej woli wspierających hospicyjne dzieło. W hospicjum najważniejsi są ludzie, bo tutaj ludzie pomagają ludziom” – tłumaczy Renata Połomska, koordynator Pól Nadziei.

Aby wesprzeć funkcjonowanie tego jednego z najstarszych hospicjów w Polsce, prowadzona jest tradycyjna zbiórka Pola Nadziei. Towarzyszy jej hasło i akcja w mediach społecznościowych #ŻonkilowePodajDalej. „Mamy nadzieję, że wyzwolą one dobrą energię i życzliwość, która przekazywana od człowieka do człowieka połączy tych, którzy nie chcą pozostać obojętni na cierpienie bliźniego” – podkreśla Połomska.

Akcja #ŻonkilowePodajDalej będzie polegać na narysowaniu/sfotografowaniu żonkilowego kwiatu i podzielenie się tym obrazem w mediach społecznościowych. „Ufamy, że sprawimy, że chorzy będą mogli doświadczyć namiastki wiosny, a wiele osób dołączy się do tego dzieła i ułatwi to pozyskanie funduszy ma działalność hospicjum, co umożliwi nam pokonanie wszelkich trudności” – wyjaśnia Połomska.

Osoby, które nie posiadają Facebooka, a chcą włączyć się w #ŻonkilowePodajDalej, swój obrazek/zdjęcie żonkila mogą przynieść lub przesłać tradycyjną pocztą do Hospicjum św. Łazarza przy ul. Fatimskiej 17 w Krakowie z dopiskiem #ŻonkilowePodajDalej. „Chorym sprawi to na pewno ogromną radość” – mówi Połomska.

Z powodu trwającej pandemii Pola Nadziei w bardzo ograniczony sposób będą mogły korzystać ze zwyczajowych kwest w przestrzeni publicznej. „Ogromną nadzieję pokładamy w  zbiórkach internetowych na www.hospicjum.krakow.pl/wirtualna-puszka i www.pomagam.pl/podaj-dalej. Bardzo cennym wsparciem są także kwoty przekazywane z tytułu 1% podatku” – wymienia Połomska.

Hospicjum św. Łazarza w Krakowie jest najstarszym w Polsce. Jest efektem pracy grupy synodalnej przy kościele Arka Pana w Nowej Hucie.  Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” zostało zarejestrowane w 1981 r. Z kolei dom hospicyjny otwarto w 1998 r. Głównym zadaniem hospicjum jest udzielanie pomocy medycznej i duchowej chorym w ostatnich stadiach schorzeń oraz ich rodzinom. Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Św. Łazarza” jest Organizacją Pożytku Publicznego.

źródło: luk/ KAI

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama