Abp Ryś podczas „Strumienia Łaski” w Bydgoszczy: „Nie szukajcie łatwej ewangelizacji”

„Nie szukajcie łatwej ewangelizacji, bo takiej nie ma” – mówił abp Grzegorz Ryś. Msze św., uwielbienie i konferencje wypełniły program dwudniowego Forum Charyzmatycznego, które po raz piąty zorganizowano w Bydgoszczy.

Gośćmi tegorocznego wydarzenia byli: abp Grzegorz Ryś, ks. Krzysztof Kralka SAC, Karol Sobczyk, o. Pedro Morais ze wspólnotą „Przymierze Miłosierdzia” oraz Katolicka Szkoła Uwielbienia z diecezji pelplińskiej. – Nasza obecność jest wyrazem wiary w moc Ducha Świętego, który zachęca i uzdalnia do ewangelizacji we współczesnym świecie – powiedział koordynator wydarzenia i Odnowy w Duchu Świętym ks. Dawid Perlik.

Forum zainaugurowała Eucharystia w kościele Niepokalanego Serca NMP, który jest centrum parafii Ducha Świętego. – Pan Bóg jest różny od tego, co o Nim myślimy. Jest odwrotnością wszystkich porządków, które ustanawiamy w świecie, także w Kościele. Dlaczego? – pytał abp Grzegorz Ryś w czasie homilii. – Jedynym motywem, dla którego Bóg jest inny, jest miłość – podkreślił metropolita łódzki.

Za organizację Forum odpowiada od początku Stowarzyszenie Charyzmatyczna Bydgoszcz. – Ewangelizacja jest najważniejszym zadaniem Kościoła, polegającym na doprowadzaniu ludzi do spotkania z Jezusem. Każda epoka ma swoje metody ewangelizacji, które powinny odpowiadać duchowi czasu – powiedział ks. Krzysztof Kralka SAC, dyrektor Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji w Lublinie.

Lider Chrześcijańskiej Fundacji Głos na Pustyni Karol Sobczyk przypomniał, że Sobór Watykański II wezwał cały Kościół katolicki do odnowy. Dodał, że bydgoskie Forum jest doskonałą okazją, by pozwolić Bogu na zmiany w życiu. – Takie, które wniosą nie tylko przełomy w naszej własnej codzienności, ale pozwolą nam prowadzić prawdziwie odnowione, owocujące życie – dodał.

Forum zakończyła Msza św. pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Włodarczyka. – Jezus, wstępując do nieba, powiedział, że nie zostawi nas sierotami i obiecał: „Oto Ja ześlę na was obietnicę mojego Ojca”. Zostaliśmy wszyscy napełnieni Duchem Świętym w sakramencie chrztu, a młodzież i dorośli otrzymali pełnię Jego darów w sakramencie bierzmowania. To Duch Święty jest Ożywicielem i to On napełnia nas mocą i odwagą do świadczenia o Jezusie Chrystusie w naszej codzienności – mówił w wigilię Święta Wniebowstąpienia Pańskiego.

Dla Izabeli Kuczyńskiej forum jest przestrzenią, gdzie realizują się marzenia Boga. – Takie, w których jestem jednocześnie świadkiem, uczestnikiem i współwykonawcą tego dzieła. Jest to czas, w którym znikają między nami różnice wiekowe, zawodowe, powołaniowe. Zamiast tego doświadczamy żywej wspólnoty synów i córek Boga oraz tego, że Ojciec przychodzi na nowo, zaskakuje, jest hojny w miłości do każdego z nas – podsumowała.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama