Ks. prof. Machniak: Jan Paweł II swoim pontyfikatem przemieniał świat

Dodał, że żadni redaktorzy TVN-u czy gazet, które kiedyś określały się mianem katolickich, nie mogą zaprzeczyć wielkości jego pontyfikatu.

„Ks. kard. Giovanni Battista Re nie miał wątpliwości, że nie można rozmawiać z tymi, którzy kłamią i obrzucają błotem postać Jana Pawła II” – powiedział ks. prof. Jan Machniak na antenie Radia Maryja.

Duchowny zaznaczył, że ci, którzy byli blisko Jana Pawła II, wiedzieli, że był on wielkim i świętym Papieżem. W mediach, jak podkreślił ks. Machniak, nie milkną dyskusje o Ojcu Świętym, który swoim pontyfikatem przemieniał świat.

„Warto się wsłuchać w głos prawdziwych świadków jego działalności. Takimi niewątpliwie byli ks. kard. Giovanni Battista Re, kiedyś substytut w sekretariacie Watykanu, oraz ks. kard. Camillo Ruini, wikariusz Jana Pawła II dla spraw Rzymu” – zaznaczył duchowny.

Są to wierni świadkowie pontyfikatu Jana Pawła II, którzy żyją po dziś. Papież stanowczo sprzeciwiał się wszelkiemu złu, które dotyczyło świata i Kościoła.

„To Jan Paweł II rozpoczął politykę nazywaną „zero tolerancji dla pedofilii” i nie chodziło tylko o pedofilię w Kościele, ale ogólnie o to, co dzieje się dziś w świecie, gdzie wykorzystuje się dzieci dla niecnych celów i własnych przyjemności” – zauważył felietonista.

Wskazał, że źródłem siły dla Papieża Polaka była jego osobista modlitwa, która odbywała się w zaciszu Watykanu, w jego prywatnej kaplicy.

„Jan Paweł II to wielki pielgrzym, który przemierzał świat wzdłuż i wszerz, głosząc naukę Chrystusa. To on wołał: „Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi!” – zaznaczył gość Radia Maryja.

Ojciec Święty zawsze zachęcał do tego, aby przyjąć Chrystusa do swojego życia.

Źródło: Radio Maryja

« 1 »

reklama

reklama

reklama