200 tys. euro od darczyńców z Polski Pomoc Kościołowi w Potrzebie przekazuje na wsparcie projektów duszpasterskich i humanitarnych na Ukrainie.
Już w pierwszych dniach wojny polska sekcja PKWP podjęła działania, których celem jest pomoc ofiarom rosyjskiej agresji. Wrocław i Kraków zapewniają doraźne wsparcie uchodźcom uciekającym przed wojną. Pracownicy i wolontariusze Stowarzyszenia organizują kolejne transporty humanitarne. Więcej o naszej pracy m.in. tutaj: https://pkwp.org/newsy/pkwp_kolejne_transporty_ze_wsparciem_dla_ukrainy.
Ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej PKWP, wskazuje, że „z niepokojem wszyscy śledzimy obrazy, jakie docierają do nas z Ukrainy”. „Widzimy zdjęcia bombardowanych szpitali, przestraszonych dzieci, kobiet w ciąży. To wszystko obliguje nas do tego, by pomagać ofiarom wojny” – wyjaśnia.
Darczyńcy PKWP od kilku tygodni wykazują się ogromną wrażliwością wobec tego, co dzieje się za wschodnią granicą. Do biur Stowarzyszenia trafiają ubrania, żywność; wszystko to, co jest potrzebne ludziom, którzy zostali z niczym. Na konto Pomocy Kościołowi w Potrzebie Polacy wpłacili w ciągu miesiąca kwotę blisko 200 tys. euro. „Przekazaliśmy te środki naszym siostrom oraz księżom, pracującym na Ukrainie. Realizujemy projekty, które polegają na zakupie żywności, leków; tego, co jest najbardziej potrzebne” – tłumaczy ks. prof. Cisło.
Pieniądze z Polski wspierają m.in. potrzebujących w obwodzie iwanofranskowskim, diecezję kamieniecko-podolską, łucką, a także pomagają w utrzymaniu sióstr zakonnych i seminarzystów. „W czasie wojny Kościół jest zawsze miejscem ucieczki, i dla wierzących, i dla niewierzących. Tak było w Syrii, tak było w Iraku” – mówi dyrektor sekcji polskiej PKWP. Podkreśla, że „jeśli ktoś potrzebuje pomocy, wyżalenia, wykrzyczenia swojego gniewu, znajduje to w Kościele”.
Ks. prof. Waldemar Cisło podtrzymał swój apel, by nie bagatelizować potęgi modlitwy. Więcej tutaj: https://pkwp.org/newsy/ks_prof_w_cislo_nie_bagatelizujmy_potegi_modlitwy. „Prośmy Dobrego Boga, szczególnie w tym czasie Wielkiego Postu, żeby nawrócił serca tych, którzy mogą powstrzymać ten rozlew krwi i cierpienie milionów niewinnych ludzi” – podsumował.
By wspólnie z dziećmi szturmować niebo, z polskiej sekcji PKWP wyszła inicjatywa, by w odpowiedzi na wojnę, odbyła się specjalna edycja kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu”. Akcja ma połączyć ufne serca dzieci z całego świata z dziećmi z Ukrainy, spośród których – tylko w ubiegłym roku – za różaniec chwyciło 35 tys. Więcej: https://pkwp.org/newsy/dzieci_chwycily_za_rozaniec.
Działania PKWP można wesprzeć poprzez przelew na konto: 87 1020 1068 0000 1402 0096 8990 z dopiskiem UKRAINA.
Biuro Prasowe PKWP Polska