Debiutancka płyta Teobańkologii już dostępna

Pierwszy krążek zatytułowany jest „Niech zstąpi Duch Twój”. Jak tłumaczą twórcy, to muzyczna opowieść o Duchu Świętym, zamknięta w 14 utworach.

13 z nich skomponował znany dyrygent, kompozytor i aranżer – Jakub Tomalak. Większość tekstów ułożył ks. Teodor Sawielewicz – założyciel Teobańkologii. Wśród wykonawców znajdują się również chóry Teobańkologia Music i ABBA Pater Music, a także ks. Jakub Bartczak. Album zawiera bogactwo treści – hymny, sekwencje, tradycyjne modlitwy w nowoczesnych muzycznych aranżacjach, pieśni „pełne Ducha”, a nawet rap.

Płyta „Niech zstąpi Duch Twój” to opowieść o wyjątkowej roli Ducha Świętego w życiu Kościoła i każdego człowieka. O Jego dyskretnym działaniu, darach i owocach, których tak obficie udziela. To opowieść o ludzkiej bezsilności, ufności, nadziei, ale i o potędze Tego, który przenika, przemienia, uświęca człowieka, a całą wspólnotę Kościoła prowadzi we właściwym kierunku.

„Pomysł zrodził się kilka lat temu, podczas górskiej wędrówki, a potem na dobre zapisał się w sercu. Początkowo realizacja tego przedsięwzięcia wydawała się niemożliwa. Brakowało funduszy, ludzi, odpowiedniego sprzętu, a przede wszystkim doświadczenia. Jednak myśl o płycie uparcie powracała. W końcu poprosiłem Ducha Świętego o to, by osobiście się tym zajął, by dopomógł, poprowadził. Oczywiście nie zawiódł, o czym możecie się sami przekonać" – mówi ks. Teodor Sawielewicz.

„Praca nad płytą trwała ponad rok. Były to długie miesiące wypełnione intensywną pracą i modlitwą, przepełnione wiarą i nadzieją. Krążek powstawał z myślą o tych, którzy chcą wielbić Pana Boga śpiewem, którzy pragną w ten sposób „podwójnie się modlić” – jak mawiał św. Augustyn. Chciałbym życzyć słuchaczom, by album był dla nich (tak, jak dla mnie i wielu wykonawców) muzycznymi rekolekcjami"– mówi producent muzyczny i kompozytor Jakub Tomalak.

Teobańkologia to założona przez księdza archidiecezji wrocławskiej Teodora Sawielewicza internetowa społeczność, która od 6 lat każdego dnia spotyka się na transmisjach różańca online na żywo. Wspólnej modlitwie od początku towarzyszą muzyka i śpiew. We wrześniu kanał Teobańkologii na YT, od którego zaczęła się działalność ewangelizacyjna w Internecie, przekroczył pół miliona subskrybentów. Teobańkologia nadaje także w innych mediach społecznościowych (Facebook, TikTok i Instagram) oraz na platformie Spotify.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama