Mazury: dzieci na wakacjach uratowały uwięzionego w szczelinie wilczka

Dzieci wypoczywające na Mazurach znalazły uwięzione w głębokim dole szczenię wilka. Dzięki ich natychmiastowej reakcji, wilczek został uwolniony przez leśników i wypuszczony do lasu – poinformowało Nadleśnictwo Korpele.

Szczenię wilka wpadło do głębokiego dołu wykopanego na prywatnym polu, nieopodal lasu. Maluch nie był w stanie samodzielnie się wydostać. Uwięzionego i wystraszonego wilczka znalazły tam dzieci wypoczywające w okolicy. Powiadomiły właściciela gospodarstwa agroturystycznego, a ten przekazał wiadomość leśniczemu z Leśnictwa Kulka w Nadleśnictwie Korpele.

Po przybyciu na miejsce leśnicy potwierdzili, że jest to bardzo młody wilk. Po zgłoszeniu nietypowego znaleziska do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie podjęli próbę uwolnienia zwierzęcia.

„Bez problemów wyciągnęli go z dołu. Wilczek był w dobrej kondycji, nie wykazywał oznak choroby, nie zachowywał się agresywnie. Po uwolnieniu od razu pobiegł do lasu, do swoich” – powiedział PAP Krzysztof Baszak z Nadleśnictwa Korpele.

Leśnicy są przekonani, że młody wilk nie był uwięziony zbyt długo i teraz bez trudu odnajdzie matkę i wróci do swojej rodzinnej watahy. Jak podkreślają, godna pochwały jest postawa dzieci, które po znalezieniu wilczka od razu powiadomiły dorosłych, a ci odpowiednie służby. Dzięki takiej reakcji można było szybko podjąć działania i pomóc uwięzionemu zwierzęciu, żeby wróciło do swojego naturalnego środowiska.

Nadleśnictwo Korpele administruje lasami należącymi m.in. do wielkiego kompleksu Puszczy Piskiej i do Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej oraz wieloma niewielkimi kompleksami leśnymi. Jak szacują służby ochrony środowiska, w całym województwie warmińsko-mazurskim żyje 160 wilków.(PAP

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama