Niezależna.pl: I Marsz Papieski przejdzie ulicami Warszawy

Za bardzo ściszyliśmy głos narracji zapraszającej do schedy po Janie Pawle II. Robimy coś, co powinno się wydarzyć, niezależnie od tego, co się obecnie dzieje. To jest potrzebne – mówi portalowi niezależna.pl Barbara Konarska, organizatorka I Marszu Papieskiego. Ma on 2 kwietnia przejść ulicami stolicy.

Jak podała niezależna.pl, Marsz Papieski ma wyruszyć 2 kwietnia o godz. 11 spod Krzyża Papieskiego na Placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie i przejść pod bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela przy ul. Świętojańskiej w Warszawie. Tam o godz. 12:30 ma odbyć się msza święta.

Na pomysł marszu wpadła – informuje portal – trzy dni temu Małgorzata Żaryn, autorka książek i publikacji historycznych, dziennikarka. „Przez te trzy dni sprawa nabrała już impetu. Mamy wsparcie rozmaitych akcji (m.in. Akcji Katolickiej, Różańca bez Granic), harcerzy, Solidarności, Klubów Gazety Polskiej” – zaznaczyła Barbara Konarska.

Dopytywana przez portal niezależna.pl, dlaczego współorganizuje I Marsz Papieski, odpowiedziała, że „Marsz nie jest odpowiedzią na nagonkę”. Dodała, że „ten hejt, który jest dziś wokół św. Jana Pawła II tylko nam pokazał, że za bardzo ściszyliśmy głos narracji zapraszającej do schedy po Janie Pawle II. Robimy coś, co powinno się wydarzyć, niezależnie od tego, co się obecnie dzieje. To jest potrzebne. Nie chcemy wchodzić w konfrontację. Nie chcemy się porównywać, wytykać palcem, po której stronie jest nas więcej. Przy każdej decyzji wokół tego Marszu musimy odpowiadać sobie na pytanie: czy to podobałoby się Janowi Pawłowi II? Pokażmy świadectwo liczbą ludzi” – stwierdziła Barbara Konarska. (PAP)

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama