Rzecznik Praw Dziecka skontroluje szkoły przyjazne LGBTQ+

Mikołaj Pawlak zapowiedział kontrolę szkół, które wygrały ranking placówek przyjaznych społeczności LGBTQ+. Kontrolerzy chcą przekonać się „czym ta przyjazność się przejawia”.

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak chce sprawdzać szkoły, które są przyjazne osobom ze środowiska LGBTQ+. Informację o tym przekazał podczas kongresu „Kościół-Edukacja-Wychowanie” zorganizowanego 10 maja w Wigrach przez ruch „Europa Christi”. Z zapowiedzi rzecznika wynika, że kontrolerzy wejdą do szkół jeszcze w maju.

Obecnego na sali ministra edukacji Przemysława Czarnka zapewniał, że chce się przekonać, „czym na przyjazność się przejawia”. Jak podkreślał, wśród szkół przyjaznych LGBTQ+ dominują placówki warszawskie. I prawdopodobnie właśnie tam, w pierwszej kolejności, wejdzie RPD. Rzecznik Praw Dziecka sprecyzował, że kontrole są rutynowe i obejmą także placówki podstawowe, ponadpodstawowe, katolickie i muzyczne.

„Niestety w wielu przypadkach okazuje się, że dyrektorzy czy też inne instytucje nie weryfikują swoich pracowników w rejestrze pedofilów. Musimy chronić dzieci przed przestępcami i taka weryfikacja jest jednym z ważnych narzędzi, z których należy korzystać” — wyjaśniał.

Zapowiedziana kontrola to odpowiedź Rzecznika Praw Dziecka na opublikowany tydzień temu już po raz piąty Ranking Szkół Przyjaznych LGBTQ+. W finale znalazło się 10 placówek.

źródło: www.salon24.pl

 

Godło i barwy RPProjekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023. Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

« 1 »

reklama

reklama

reklama