Szef ITD: zakaz ruchu ciężarówek w środę wieczorem i w Boże Ciało

W środę wieczorem i w Boże Ciało będzie obowiązywał zakaz ruchu ciężarówek o dopuszczalnej masie całkowitej do powyżej 12 ton – poinformował Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.

Będą zakazy ruchu pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej do powyżej 12 t. Zakaz obowiązuje w środę od godz. 18 do 22 oraz w Boże Ciało od godz. 8 do 22 – przekazał szef ITD.

Wyjaśnił, że zakaz nie obejmuje wszystkich ciężarówek. Część pojazdów, np. pracujących przy budowie dróg, przewożących żywe zwierzęta, prasę, artykuły spożywcze, będzie mogła wyjechać w trasę.

Gajadhur zapowiedział, że inspektorzy ITD będą sprawdzali, czy ten zakaz jest przestrzegany.

Przypomniał, że zakazy ruchu ciężarówek są wprowadzane w czasie oficjalnych świąt, kiedy na drogach panuje wzmożony ruch. Po prostu mniej ciężarówek, to bezpieczniejsza jazda.

Będą kontrolować samochody ciężarowe i autobusy, choć również mogą kontrolować samochody osobowe. "Mamy nieoznakowane pojazdy wyposażone w wideorejestratory, jeżeli ktoś łamie przepisy może zostać zatrzymany" – wyjaśnił.(PAP)

Autor: Wojciech Kamiński

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama