„Dzienniczek” siostry Faustyny, czyli „Zeszyty Miłości Pełne”

„Każde spotkanie z «Dzienniczkiem» siostry Faustyny ma tak naprawdę doprowadzić do jednego – do Twojego spotkania z Panem Bogiem” – opowiada s. Gaudia Skass, prowadząca cykl „Zeszyty Miłości Pełne” na YouTubie.

Siostra Faustyna zaczęła pisać „Dzienniczek” w 1933 roku. Od tego czasu dzieło, które wyszło spod pióra prostej zakonnicy, stało się najpopularniejszą polską książką na całym świecie.

„(…) twoim zadaniem jest napisać wszystko, co ci daję poznać o Moim miłosierdziu dla pożytku dusz, które czytając te pisma, doznają w duszy pocieszenia i nabiorą odwagi zbliżać się do Mnie” (Dz. 1693) - powiedział Jezus do s. Faustyny.

Dziś „Dzienniczek” przetłumaczony na wiele języków dostępny jest nie tylko w wersji papierowej i elektronicznej. Siostra Gaudia Skass ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia dzieli się nim także na YouTubie.

„Zeszyty Miłości Pełne” to cykl podcastów, których celem jest przeczytanie całego „Dzienniczka” Siostry Faustyny, składającego się z sześciu zeszytów. Każdy odcinek podzielony jest na cztery części: wstęp, słowniczek, fragment z „Dzienniczka” oraz komentarz. Siostra Gaudia zaznacza, że odcinki będą wzbogacone o spotkania z gośćmi oraz historie z życia s. Faustyny, tak aby dzieło mogło stać się jeszcze bardziej „przystępne, proste, zjadliwe, ubogacające”.

„Każde spotkanie z «Dzienniczkiem» siostry Faustyny ma tak naprawdę doprowadzić do jednego – do Twojego spotkania z Panem Bogiem. (…) na pewno dobrze jest dać sobie czas i przestrzeń do tego, by ten «Dzienniczek» otwierać, by on był gdzieś blisko, na Twojej półce, tuż pod ręką, w torebce, telefonie” – wyjaśnia s. Gaudia Skass i zaznacza, że „czytanie Dzienniczka jest też po to, żebyśmy my nauczyli się komunikacji z Panem Bogiem. Nauczyli się odczytywać Jego język (…), rozumieć to, co On chce nam powiedzieć i w jaki sposób się z nami komunikuje”

Pierwszy odcinek opublikowany 7 stycznia spotkał się z ciepłym odbiorem użytkowników. „Wspaniale się siostry słucha, myślę że to siostra Faustyna w niebie wpadła na ten pomysł by Dzienniczek któraś z sióstr nam czytała i dodała komentarz”,  „To była rzeczywiście godzina spotkania z Panem Bogiem. Dziękuję” – czytamy w komentarzach na YouTubie.

Na kanale Blisko Rahamim dostępne są odcinki o tytułach: „Cudowna Zwyczajność”, „Jak pokonać kryzys?” oraz "Nie widzisz, że cierpię?”.  

 

Źrodła: Blisko Rahamim, stacja7.pl

 

Godło i barwy RPProjekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023. Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama