Tragiczne powodzie w Indiach. Caritas Polska przekazuje 100 tys. złotych

Caritas Polska przekazuje 100 tys. zł. na rzecz poszkodowanych w powodziach w Indiach. Katastrofa nazywana jest powodzią stulecia. Gwałtowne deszcze i silny wiatr przez ponad trzy tygodnie zniszczyły Keralę.

Kerala to region na południowym zachodzie Półwyspu Indyjskiego. Caritas Indie zaapelowała do społeczności Kościoła Katolickiego na całym świecie o pomoc humanitarną. 

Do apelu dołączył się Papież Franciszek nawiązując do sytuacji w Kerali podczas modlitwy Anioł Pański: – Niech tym naszym braciom nie zabraknie naszej solidarności oraz konkretnego wsparcia społeczności międzynarodowej. Jestem blisko Kościoła w Kerali, znajdującego się na pierwszej linii w niesieniu ludności ulgi. Módlmy się wspólnie za tych, którzy stracili życie i za wszystkich doświadczonych tą wielką klęską.

Suma opadów przekroczyła już o 30% roczną średnią opadów na tym terenie. Jak donoszą pracownicy Caritas Indie, wskutek intensywnych deszczy monsunowych 34 tamy nie wytrzymują już naporu wody, 44 rzeki wylewają, 12 z 14 regionów znajduje się pod wodą, 36 lokalizacji walczy z osuwaniem gruntu. Takich zniszczeń mieszkańcy Indii nie pamiętają od ponad 90 lat.

70 tys. rodzin zostało dotkniętych przez kataklizm

ponad 3 milionów ludzi mieszka w 2084 tymczasowych obozach

ponad 324 osób zginęło, a liczba ofiar ciągle rośnie

ponad 80% miejscowości w Kerala zostało zrujnowanych

24 tysięcy hektarów pól uprawnych zostało zniszczonych

Ruch na międzynarodowym lotnisku w Kochi został zawieszony na 4 dni. Woda zrywała trakcje kolejowe i blokowała drogi przejazdowe. – Sytuacja na miejscu jest tragiczna- dziesiątki tysięcy osób pilnie potrzebują jedzenia, ubrań, miejsca do spania, lekarstw, pitnej wody i tymczasowych schronień. Niezbędna jest szybka reakcja. Na pomoc czeka 50 tysięcy ludzi – powiedział ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

Ofiary powodzi można wesprzeć także za pomocą SMS-a o treści INDIE na nr 72052 (koszt: 2,46 z VAT) oraz przelewem na konto Caritas Polska z dopiskiem INDIE.

CARITAS POLSKA

ul. Okopowa 55 01-043 Warszawa

Bank Millenium S.A. 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384


Źródło Monika Wojtkowiak, Zespół Prasowy Caritas Polska

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao