Wyjątkowe święta katolików w Peszawarze

Ludwisarze z Przemyśla i specjaliści ze Śląska zadbali o wyjątkowe święta katolików w Peszawarze. Tym razem do Pakistanu dotarł kolejny dzwon wykonany w Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu.

Swoje miejsce dzwon znalazł w Kościele Wszystkich Świętych, gdzie swym biciem przywoływać będzie miejscowych katolików.

W tym islamskim kraju chrześcijan jest niewielu, bo zaledwie 2,45 proc., chociaż po hinduizmie tworzą tam drugą co do wielkości grupę wyznaniową mniejszości religijnej.

Dzwon, który trafił z Przemyśla do Pakistanu waży 150 kg, posiada serce oraz zawieszenie wykonane przez firmę Rduch Bells & Clocks w Czernicy, a zdobi go m.in. logo parafii Wszystkich Świętych oraz herb diecezji w Peszawarze.

Świątynia Wszystkich Świętych wybudowana w jednym z największych pakistańskich miast, pochodzi z 1883 r. i jest siedzibą parafii unijnego Kościoła Pakistanu, należącego zarówno do Wspólnoty Anglikańskiej, jak i do Światowej Rady Metodystycznej. Miejsce szczególne, gdyż właśnie tam, przed pięciu laty, dwóch samobójców wysadziło się w powietrze, gdy wierni wychodzili z nabożeństwa. W krwawym zamachu terrorystycznym zginęło co najmniej 80 osób.

* * * 

Wielopokoleniowa pasja do dzwonów

Rduch & Felczyński to konsorcjum Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu oraz firmy Rduch Bells & Clocks w Czernicy, które od wielu pokoleń tworzą wyjątkowe i unikatowe dzwony dla obiektów sakralnych i nie tylko – zarówno w Polsce, jak i za granicą.

***

Pracownia Ludwisarska Jana Felczyńskiego w Przemyślu od 1808 r. specjalizuje się w odlewaniu dzwonów. Rodzinna firma z ponad 200-letnią tradycją ludwisarską, stosuje nowoczesne rozwiązania w zakresie projektowania, zawieszania i obsługi dzwonów.

Pracownia Ludwisarska Jana Felczyńskiego

ul. Słowackiego 46/1

37-700 Przemyśl

www.janfelczynski.com

Rduch Bells & Clocks w Czernicy k. Rybnika założona została przez Antoniego Rducha, w 1973 roku. Dziś jest jedną z najstarszych firm automatyki dzwonów w Europie Środkowo-Wschodniej. Od samego początku działalności rodzinne przedsiębiorstwo dba o najwyższą jakość i innowacyjność produkowanych urządzeń.

Rduch Bells & Clocks 

ul. Wolności 20D

44-282 Czernica k. Rybnika 

www.rduch.pl

Internetowe Centrum Prasowe Rduch & Felczyński: www.intropr.pl

« 1 »

reklama

reklama