Biskupi Wybrzeża Kości Słoniowej wzywają do pokoju

Biskupi Wybrzeża Kości Słoniowej apelują do rządzących, aby podjąć kroki zmierzające do uniknięcia kolejnej wojny domowej.


Zróbmy wszystko co możliwe, aby uniknąć wybuchu kolejnej wojny. Wzywamy rządzących, aby dołożyli wszelkich starań, by doprowadzić do całkowitego rozbrojenia, gdyż zbyt wiele broni jest w rękach osób do tego nieuprawnionych. To apel, który wystosowali biskupi z Konferencji Episkopatu Wybrzeża Kości Słoniowej, na zakończenie zebrania plenarnego.

W wywiadzie dla Radia Watykańskiego przewodniczący episkopatu tego kraju bp Ignace Bessi Dogbo podkreślił potrzebę dialogu i współpracy na drodze pokoju i pojednania.

Szczery dialog prowadzi do pokoju

    “ Główną troską Kościoła jest teraz wsparcie rządu i społeczeństwa w procesie pojednia i pokoju. Zaniepokojeni jesteśmy ostatnimi zamieszkami, w wyniku których zginęło 14 osób, a setki zostały rannych – powiedział bp Bessi. - W obliczu zbliżających się wyborów w 2020 roku w społeczeństwie daje się odczuć klimat strachu i zaniepokojenia. Jest to spowodowane problemami z bezpieczeństwem, z kradzieżą ziemi, nielegalnym zagarnięciem lasów, nielegalnymi kopalniami złota. Przypominamy, że to na rządzących spoczywa odpowiedzialność za przyszłość naszej ojczyzny. Wzywamy więc wszystkie zainteresowane strony do szczerego dialogu, aby w naszym kraju mógł zapanować pokój. ”

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama