Papieska sobota na Madagaskarze

Drugi dzień wizyty na Madagaskarze Papież Franciszek rozpoczął od spotkania z prezydentem kraju oraz władzami, przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego i korpusem dyplomatycznym.

Przekazał w darze głowie państwa Andryemu Rajoelinie reprodukcję z drukarnii watykańskiej przedstawiającą zarys wyspy oraz dwie księgi z muzeów watykańskich. W księdzie pamiątkowej napisał: „ Przybyłem jako siewca pokoju i nadziei: oby ziarna zasiane na tej ziemi, przyniosły obfite owoce ludowi malgaskiemu! Niech Pan wam błogosławi!”. Na zakończenie Ojciec Święty wraz z prezydentem zasadzili baobaba, narodowe drzewo Madagaskaru.

Następnie Papież udał się do klasztoru Sióstr Karmelitanek Bosych, gdzie spotkał sie z grupą około 100 zakonnic przybyłych z różnych wspólnot w całym kraju. Odmówił z nimi południową godzinę brewiarzową. Pobłogosławił też ołtarz dla katedry w Morondavie oraz spotkał się rodziną jednej z ofiar epidemii odry, która w ostatnich miesiącach mocno dotknęła Madagaskar.

Dwa ostatnie wydarzenia dzisiejszego dnia to spotkanie biskupami oraz czuwanie modlitewne z młodzieżą. Papież nawiedził też grób bł. Victorii Rasoamanarivo, pierwszej Malgaszki wyniesionej do chwały ołtarzy przez św. Jana Pawła II w 1989 roku podczas jego wizyty w Antananarywie.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama