Polski nuncjusz pośredniczy w uwolnieniu więźniów politycznych

Abp Waldemar Stanisław Sommertag, nuncjusz apostolski w Nikaragui, podjął starania o uwolnienie jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia więźniów politycznych w tym kraju, przeciwników obecnego reżimu.

Poinformował o tym Mario Hurtado, brat działaczki opozycyjnej Olamy Hurtado, która od miesiąca przebywa w areszcie. Została zatrzymana wraz z 12 innymi młodymi osobami za przynoszenie wody grupie matek więźniów politycznych, które podjęły strajk głodowy w kościele św. Michała Archanioła w Masaya.

Hurtado stwierdził, że siostra czuje się fizycznie dobrze, chociaż jest bardzo blada, ponieważ praktycznie nie opuszcza swojej celi. Reżim Daniela Ortegi za pośrednictwem oddziałów policji oraz uzbrojonych bojówek nadal zatrzymuje i porywa przeciwników z zamiarem zdławienia protestów obywatelskich. Według organizacji opozycyjnej Alianza Cívica w więzieniu przebywa aktualnie 161 osób. Wśród nich znajdują się właśnie młodzi ludzie określani jako „nosiciele wody”.

Marvin Álvarez, brat przetrzymywanej Inavii Álvarez ma nadzieję, że zostaną oni uwolnieni do końca roku, ale przyznaje również, że reżim Ortegi potrzebuje więźniów jako zakładników do wynegocjowania warunków nie stosowania wobec niego sankcji ze strony społeczności międzynarodowej.

Źródło: vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao