Kard. Napier: na naszych oczach dokonuje się demontaż cywilizacji

Ruch „Black Lives Matter” przejęli ludzie, którzy rzekomo walcząc z rasizmem faktycznie promują ideologię gender i całą agendę antyrodzinnych działań. Wskazuje na to południowoafrykański kardynał Wilfrid Napier, człowiek, który na własnej skórze doświadczył rasizmu, walczył z segregacją rasową i przyczynił się do upadku apartheidu.

W wywiadzie dla włoskiego portalu „La Nuova Bussola Quotidiana” kard. Napier przestrzega, że w ruchu „Black Lives Matter” faktycznie chodzi o demontaż cywilizacji i kultury. Wskazuje też, że ruch ten szybko został przechwycony przez ludzi, którym bardzo zależy na tym, by pozbyć się kluczowych wartości, struktur i instytucji, jakie przez wieki stanowiły fundamenty cywilizacji i kultury. Widać to po ich postulatach, w których walka z rasizmem zostaje ogólnikowym wnioskiem, a pojawiają się konkretne postulaty promujące ideologię gender i uderzające w normalną rodzinę. 

Dowodem tego jest m.in. poparcie, jakie ruch otrzymał od Planned Parenthood i innych organizacji aborcyjnych. „Chęć zmniejszenia liczby Afrykańczyków jest wyrazem rasizmu. Tak samo, jak udzielenie pomocy ekonomicznej tym krajom afrykańskim, które w zamian wprowadzą legislację promującą związki osób tej samej płci czy aborcję” – zauważa kard. Napier. Czarnoskóry duchowny przypomina zarazem, że organizacja „Black Lives Matter” coraz otwarciej wypowiada się również przeciwko tradycyjnej rodzinie, neguje jej rolę w społeczeństwie oraz Bożą wizję małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny.

źródło: Beata Zajączkowska, Vatican News

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama