Kard. Timothy Dolan wzywa katolików do powrotu na niedzielne Msze św. w kościołach

„Czy chodzimy na zajęcia sportowe dla dzieci? Do sklepu? Na spotkania z rodziną i przyjaciółmi? ” – pyta kard. Dolan. „Jeśli tak, to i czas wracać na niedzielne Msze święte” – dodaje. Zauważa, że wielu katolików prowadzi różną aktywność, ale w świątyniach nie pojawia się już wcale.

Arcybiskup Nowego Jorku, kard. Timothy Dolan, w felietonie dla katolickiego czasopisma przyznaje, że w ciągu minionego roku ostrożność związana z pandemią koronawirusa nakazywała Amerykanom nieobecność i wciąż osoby bardziej podatne na zakażenie mogą czuć się usprawiedliwione pozostając w domu. Jednak zauważa również, że wiele osób w sile wieku, aktywnych, uczęszcza bez strachu na różne zajęcia sportowe, chodzi do restauracji, spotyka się ze znajomymi, nie boi się wirusa w sklepie, ale do kościoła na Msze św. nie wraca.

W marcu 2020 roku, wszystkie diecezje w Stanach Zjednoczonych zawiesiły sprawowanie Eucharystii z udziałem wiernych w związku z zagrożeniem zachorowania na COVID-19. Obecnie we wszystkich diecezjach są przywrócone. Nieliczne diecezje pozostawiły dyspensę od udziału w niedzielnej Mszy św. Co za tym idzie? Wszyscy katolicy w USA, którzy nie są zarażeni koronawirusem lub nie znajdują się w grupie ryzyka powinni uczęszczać na niedzielne Eucharystie.

„Rozpoznajemy Jezusa podczas Mszy i Komunii św. Wchodzimy ponownie w odwieczną, nieskończoną tajemnicę Jego śmierci na krzyżu i zmartwychwstania. Każda niedzielna Msza jest odnowieniem Ostatniej Wieczerzy, Wielkiego Piątku i Wielkanocy” – napisał kard. Dolan. „Czas wrócić na Mszę św. w niedzielę!” – nawołuje, szczególnie mocno w okresie wielkanocnym, arcybiskup Nowego Jorku.

źródło: catholicnewsagency.com

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao