Mama chłopca z zespołem Downa walczy ze stereotypami. „Wszystkie dzieci są niesamowite”

Asher Nash nie dostał się na casting do reklamy, bo... jest chłopcem z zespołem Downa. Jego mama postanowiła wykorzystać tę sytuację do pokazania, że takie dzieci też są utalentowane i nie można nikogo wykluczać.

Asher Nash to chłopiec z zespołem Downa. Chłopiec, który ma w sobie ogromną radość życia. Jest dzieckiem szczęśliwym i pragnie innych tym szczęściem zarażać.

Jego mama Meagan Nash, widząc w nim talent, zgłosiła go na casting do reklamy jednej z popularnych w Wielkiej Brytanii marek odzieżowych. Jej zdaniem Asher jest bardzo fotogenicznym chłopcem i dobrze się czuje przed obiektywem. Firma jednak nie pozwoliła wziąć Asherowi udziału w castingu, uzasadniając, że „nie ma zapotrzebowania na dzieci specjalnej troski”.

To wydarzenie sprawiło, że Meagan postanowiła walczyć ze stereotypami na szerszą skalę. Skontaktowała się z pracownikiem agencji reklamowej. Powiedziała, że zachowanie jego firmy uważa za skandaliczne. Poczuła, że jej dziecko zostało odrzucone tylko dlatego, że jest czyimś zdaniem „inne niż wszystkie”. Tymczasem ona uważa, że wszystkie dzieci są niesamowite i każdemu dziecku trzeba dać chociaż szansę. 

Dzięki niezwykłej walce Meagan o sprawiedliwe potraktowanie jej syna, firma w końcu zaprosiła Ashera na casting. Co się okazało? Asher naprawdę pokazał swój talent, a pracownicy tej firmy wręcz zaczęli zachęcać Meagan, aby jej syn brał udział w kolejnych konkursach! 

„Opowiedziałam o całej sprawie od początku i pracownik OshKosh zapewnił, że marka będzie dążyła do pokazywania różnorodności w swoich reklamach i będzie pracowała nad tym, żeby w kolejnych reklamach pojawiały się także dzieci z dysfunkcjami” – wyznała później Meagan Nash.

To pokazuje, ile może zdziałać jedna, zdeterminowana matka. Kobieta zaangażowała się po tym wydarzeniu w różne kampanie. Zaangażowała inne osoby do walki ze stereotypami. Założyła profil na Facebooku, na którym pokazuje, że dziecko z zespołem Downa jest szczęśliwe i ma prawo do korzystania z życia tak samo, jak wszystkie inne dzieci.

źródło: Meagan Richter Nash-facebook.com; pl.aleteia.org

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao