Protesty aborcyjne w Dzień Matki. Atak na kościół w Los Angeles 

W niedzielę 8 maja, gdy Amerykanie obchodzili Dzień Matki, grupa „Ruth Sent Us” urządzała zamieszki w kraju. W Los Angeles zakłócono Mszę świętą w Katedrze Matki Bożej Anielskiej. Z kolei proboszcz teksańskiej parafii św. Bartłomieja w Katy poinformował, że zeszłej nocy okradzione zostało tabernakulum.

Wcześniej członkowie grupy „Ruth Sent Us” zapowiedzieli serię agresywnych i wulgarnych zgromadzeń pod kościołami i wezwali innych aborcjonistów, by przyłączyli się do tego szturmu. Zwolennicy aborcji ogłosili, że „będą palić hostie, by wyrazić sprzeciw dla rozszerzenia prawnej ochrony życia nienarodzonego w USA”.

Amerykańskie media wciąż raportują o nowych przypadkach agresywnych manifestacji proaborcyjnych.

Grupa protestujących ubranych w „wielkie kapelusze” i „czerwone suknie z kapturem” zakłóciła mszę świętą w katedrze Matki Bożej Anielskiej w Los Angeles w niedzielę rano. Zwolennicy aborcji chcieli rozwinąć transparenty w nawie głównej oraz wdali się w przepychankę z wiernymi.

Protesty grupy „Ruth Sent Us” pojawiają się w odpowiedzi na ujawniony projekt decyzji Sądu Najwyższego USA w sprawie aborcji. Wyrok mógłby unieważnić aborcyjny precedens, obowiązujący w Stanach Zjednoczonych od 1973 roku.

Źródło: ncregister.com

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao