Viktor Orbán w Watykanie

Papież przyjął na audiencji Viktora Orbána. Była to pierwsza zagraniczna podróż węgierskiego premiera po wygranych wyborach parlamentarnych. Rozmawiano m.in. o wojnie na Ukrainie.

Audiencja trwała 40 minut. Jak powiedział dziennikarzom Viktor Orbán, Papież podziękował Węgrom za otwarcie na ukraińskich uchodźców. Premier poinformował Franciszka, że jego kraj przyjął największą liczbę Ukraińców w przeliczeniu na liczbę obywateli. Umożliwił też kontynowanie studiów uchodzącym z Ukrainy zagranicznym studentom.

Orbán zaprosił papieża na Węgry. W rozmowie z dziennikarzami podkreślił, że relacje Węgier z Watykanem mają charakter przede wszystkim duchowy, a nie polityczny. W papieżu rząd Orbána znajduje też silne poparcie dla swej prorodzinnej polityki.

„Wszyscy myślimy tutaj, w Rzymie, Watykanie i Budapeszcie, że najważniejszą wspólnotą naszych czasów jest rodzina. To jest ostateczne schronienie i ostateczna ostoja dla współczesnego człowieka, więc wszystkie nasze wysiłki muszą zostać zmobilizowane, aby chronić i wzmacniać tę wspólnotę, najważniejszą ludzką wspólnotę naszych czasów. I w tym możemy liczyć na Ojca Świętego.“

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama