Brytyjski lekarz stanął przed trybunałem medycznym za modlitwę z pacjentem

„Chcę, żeby chrześcijanie w tym kraju stali się bardziej zahartowani, ponieważ modlitwa jest niezwykle korzystna i ma ogromny wpływ na zdrowie ludzi i nie powinna budzić kontrowersji. Musimy wstać i walczyć” – mówi R. Scott.

Richard Scott z Wielkiej Brytanii jest obiektem skargi, mimo że pacjent wyraził zgodę na rozmowę i modlitwę. Tymczasem badania pokazują, że modlitwa pomaga pacjentom w zakresie powrotu do zdrowia fizycznego i psychicznego.

W sierpniu 2022 roku R. Scott spotkał się z 19-letnim mężczyzną w Bethesda Medical Center w Margate w hrabstwie Kent w Anglii. Według BBC pacjent cierpiał na ADHD i w momencie wizyty był w złym stanie psychicznym.

MPTS, trybunał rozpatrujący skargi przeciw lekarzom, stwierdził, że dr Richard Scott „przekroczył granice”, modląc się z pacjentem. Podczas konsultacji Scott rzekomo mówił o swojej wierze i w modlitwie uścisnął dłoń mężczyzny, zanim dał mu Biblię.

Praktykujący od 1983 roku lekarz zeznał, że po uzyskaniu zgody pacjenta rzeczywiście podjął rozmowę na temat wiary. Pacjent miał „poczuć się nieswojo”, gdy lekarz zasugerował mu „ponowne połączenie” z Bogiem. Skargę złożyła matka pacjenta.

Trybunał stwierdził, że chociaż Scott otrzymał zgodę na podjęcie rozmowy, „następnie przekroczył granice”. Jednak zdaniem MPTS działań lekarza nie można uznać za poważne naruszenie.

W przeszłości wobec Scotta toczyło się dochodzenie w związku z oferowaniem modlitwy z pacjentami, a w 2012 roku otrzymał on pismo z ostrzeżeniem od General Medical Council (GMC). Trybunał rozważa, czy Scott powinien otrzymać drugie ostrzeżenie.

„Chcę, żeby chrześcijanie w tym kraju stali się bardziej zahartowani, ponieważ modlitwa jest niezwykle korzystna i ma ogromny wpływ na zdrowie ludzi i nie powinna budzić kontrowersji. Musimy wstać i walczyć” – mówi Scott.

„Walczyłem w tej sprawie, ponieważ chcę zachęcić innych chrześcijan, aby dzielili się swoją wiarą w miejscu pracy, gdy jest to istotne, i nie dali się zastraszyć organizacjom zawodowym. Mamy dobrą wiadomość, którą powinniśmy móc przekazywać” – podkreśla. Zaznaczając że jest to zgodne z wytycznymi GMC oraz artykułami 9 i 10 EKPC, dotyczącymi m.in. wolności wyznania i wolności wyrażania opinii.

Źródła: lifenews.com, christianpost.com

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama