Dzwon „Vox Patris” (Głos Ojca) znajduje się w jedynym w świecie katolickim sanktuarium poświęconym Bogu Ojcu Przedwiecznemu w brazylijskim mieście Trindade, położonym w stanie Goiâs. Dzwon został wykonany w Polsce, w znanej pracowni ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu przy współpracy Rduch Bells & Clocks w Rydułtowach, na Śląsku.
Miasto Trindade liczące 150 tysięcy mieszkańców położone jest w środkowo-zachodnim regionie Brazylii i oddalone jest od stolicy stanu Goiânia o zaledwie 16 km.
Nabożeństwo do Boga Ojca Przedwiecznego trwa tam od 1834 r., kiedy to małżeństwo poszukiwaczy Anna Rosa i Constantino Xavier znalazło medalion przedstawiający Trójcę Świętą koronującą Maryję Pannę. W krótkim czasie powstał pierwszy kościół, w późniejszym okresie kolejna świątynia, budowana w latach 1957-1974, a w końcu w 2011 r. rozpoczęto budowę aktualnego sanktuarium. Papież Benedykt XVI nadał temu sanktuarium tytuł bazyliki mniejszej. Nowe sanktuarium posiada więcej miejsca, aby przyjąć miliony pielgrzymów przybywających do niego w ciągu całego roku.
Największy dzwon na świecie, wykonany w Polsce, umieszczony został na specjalnie wybudowanej przy sanktuarium dzwonnicy mającej sto metrów wysokości. Dzwon waży 55 ton, ma ponad 4 m wysokości oraz 4,5 m średnicy. Dla rozkołysania dzwonu „Vox Patris” wykonano sześć zaprojektowanych silników liniowych. Silniki posiadają moc dużego zakładu przemysłowego.
Wysokość dzwonnicy, jak też równinny teren mają wpływ na to, że głos dzwonu Vox Patris będzie słyszany na odległość od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu kilometrów od sanktuarium Boga Ojca Przedwiecznego.
Sanktuarium nawiedzane jest w ciągu roku przez bardzo wielu pielgrzymów. Najwięcej osób uczestniczy w uroczystości ku czci Boga Ojca Przedwiecznego w pierwszą niedzielę lipca, a poprzedzanej nowenną, która ma wiele elementów lokalnej pobożności. W ostatnim odpuście uczestniczyło ponad 3 miliony pielgrzymów.
Pod względem liczbę pielgrzymów Trindade zajmuje drugie miejsce w Brazylii po Belém (stolicy stanu Pará), gdzie odbywają się uroczystości ku czci Matki Bożej z Lourdes, nazywanej Królową Amazonii.