USA: organizacje pro-life w 2023 r. celem zaciekłych ataków zwolenników aborcji

Portal catholicnewsagency.com informuje, że organizacje pro-life były nadal celem zaciekłych ataków proaborcyjnych w 2023 r. po przełomowej decyzji Sądu Najwyższego z czerwca 2022 r. uchylającej Roe przeciwko Wade.

Sprawa z 1973 r. zalegalizowała aborcję w całym kraju. Została wprowadzona 24 czerwca - w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - decyzją w sprawie aborcyjnej Dobbs przeciwko Jackson Women's Health Organization.

Zaledwie kilka tygodni przed zmianą prawną, uzbrojony mężczyzna z Kalifornii został aresztowany w pobliżu rezydencji sędziego Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha za grożenie mu śmiercią.

Zaatakowane zostały również centra pomocy kobietom w ciąży i inne instytucje pro-life. Niektóre organizacje zostały spalone w wyniku podpaleń. Innym grożono, pisząc graffiti. W wielu klinikach wybito szyby. W katolicki kościele św. Stefana w Riverview na Florydzie w styczniu 2023 r. zdewastowano znak pro-life znajdujący się na jego terenie. Znak z napisem „Aborcja zatrzymuje bicie serca” został ozdobiony słowami „Uratuj mamę pro-choice”.

W tym samym miesiącu dwie zakapturzone osoby zostały przyłapane na dewastacji ośrodka pro-life w Houston. Lider kliniki powiedział, że wandale napisali „Aborcja dla wszystkich” na froncie kliniki i powiesili zamki na wejściu do placówki.

Z kolei w marcu br. wandale rozbili okna centrum ciążowego First Care w Minneapolis i pomalowali je sprayem graffiti. Jedna z klinik w Nowym Jorku, która została pomalowana graffiti „Zemsta Jane” w 2022 roku w wyniku podpalenia, została ponownie zdewastowana w marcu tego roku.


Źródło: catholicnewsagency.com

« 1 »

reklama

reklama

reklama